Олена Кондратюк зареєструвала законопроект про справедливу авторську винагороду

Народний депутат від партії «Батьківщини», секретар Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Олена Кондратюк ініціювала законопроект про колективне управління майновими авторськими та суміжними правами (№7029).

Про це парламентар повідомила на своїй особистій сторінці у Facebook.

«Тривалу роботу з розробки проекту з врахуванням європейської директиви та запровадження добровільного, розширеного колективного управління, де правовласники можуть як доручати управління своїми правами, так і вилучати права, а головне наведення порядку на ринку (де зараз незрозумілі організації, що керують правами без повноважень і не виплачують винагороду) і запровадження реального ринку без його монополізації, проте з належним державним наглядом, нарешті завершено», – написала вона вчора, 17 серпня.

На думку народного депутата від «Батьківщини», попереду буде немало дискусій під час проходження закону в профільному комітеті та в залі Верховної Ради.

«Але є великі сподівання на те, що після запровадження наших законів про підтримку кіно, створення культурного фонду, окремого інституту української книги, квотувань пісень на радіо та мовних вимог та телебаченні, ми нарешті зрушимо питання справедливої авторської винагороди», – висловила сподівання Олена Кондратюк.

Політик переконана, що без запровадження прозорого механізму реальних виплат винагороди авторам (виконавцям, компаніям тощо), а головне – захисту інтелектуальної власності та водночас боротьби з «піратством» розвитку культурної та медійної сфери марно очікувати.

Співавторами законопроекту виступили Марія Іонова, Ірина Геращенко, Микола Княжицький, Віктор Галасюк, Ігор Гринін та Олександр Співаковський.

1

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова