Олена Кондратюк: Запровадження страхової медицини забезпечить належне функціонування та фінансування усієї галузі

Медична галузь не може функціонувати без належного фінансування, тримаючися на постійних запозиченнях, не забезпечуючи медичних працівників, лікарів гідними зарплатами. Тому без запровадження страхової медицини країні буде важко подолати той колапс, який сьогодні склався у цій галузі.

На цьому наголосила віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк в інтерв’ю для проєкту «Правий Берег Лівий Берег».

«Мені здається, що було недостатньо дискусій, яку форму реформування медицини треба було зробити. Хоч перший крок із сімейними лікарями був достатньо вдалий, але далі з другим та третім рівнем медицини – з зарплатами, з фондами, які повинні йти, все навпаки. Тому мені здається, що без страхової медицини ми нікуди не просунемося, не витягнемо цього. Немає грошей, країна бідна, вона постійно запозичує ці гроші, і це той колапс, який зараз склався у медичній системі», – зауважила Олена Кондратюк.

Вона переконана, що ті виклики, з якими зараз, в період активного росту захворюваності на коронавірус, зіштовхнулася вітчизняна медицина, пов’язані ще й з тим, що влада належним чином не змогла підготувати галузь, коли для цього було достатньо часу.

«Мені дуже шкода, що коли ми в березні-квітні починали про це говорити, що уряд повинен дуже добре підготуватися до другої-третьої хвилі, бо це не кінець, а лише йде по наростаючій, належних кроків не було вжито. Зараз це шалений темп роботи медичних працівників, шалений темп у медичних закладах і, на жаль, дуже багато є недоліків. Це реально колапс через безвідповідальність і відсутність досвіду у влади, яка зараз є», – обурилася Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова