Олена Кондратюк: Вимагатимемо детальної звітності щодо розподілу фінансової допомоги для боротьби з коронавірусом

Куди йдуть гроші міжнародної фінансової допомоги, виділені на допомогу Україні на боротьбу та подолання негативних економічних наслідків Covid?! Яким чином розподілена ця допомога? Хто її отримав? Це питання до Прем‘єра, яке залишилось без відповіді!

Завдячуючи нашим закордонним партнерам, Україна може розраховувати на значний обсяг фінансової підтримки на боротьбу з COVID-19. Лише від Євросоюзу має надійти 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. 190 млн на першочергові заходи виділяє Єврокомісія, ще 175 млн євро надає Німеччина. Структурами ООН передбачено пакет допомоги на 165 млн доларів. США планують виділити 14,5 млн доларів.

Дуже важливо, щоб ці кошти пішли не на проїдання, або на забаганки чиновників, а за призначенням! Першочергово на подолання негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу: допомогу вразливим категоріям громадян, малому і середньому бізнесу, медикам та лікарням, на засоби індивідуального захисту та медичне обладнання.

Про це сьогодні прямо запитала у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Нарешті, на мою вимогу та заклики опозиції, він публічно прозвітувався на годині запитань до Уряду про ситуацію з карантином і пакет заходів подолання економічної кризи. На моє запитання відповів лише частково.

Як саме була розподілена фінансова допомога міжнародних партнерів і хто її отримав, так і не сказав. А питання, насправді, критично важливе. На кону стоїть життя та безпека громадян, а також довіра міжнародних партнерів до України. Будемо контролювати й вимагати детальної звітності!

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 13 травня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова