Олена Кондратюк: Верховна Рада звернулася до світових організацій через грубе порушення рф норм міжнародного гуманітарного права щодо українських військовополонених

Верховна Рада ухвалила постанови №7709 та №7627, якими звернулася до світової спільноти, міжнародних організацій, ООН, Ради Європи, ЄС, ОБСЄ, «Червоного Хреста», «Лікарів без кордонів», країн НАТО, парламентів та урядів країн світу через грубе порушення росією норм міжнародного гуманітарного права стосовно українських військовополонених, наших захисників та захисниць.

Парламент України наполягає на засудженні світовою спільнотою факту масової страти українських військовополонених в Оленівці, що була здійснена рф, як державою агресором. Жорстоке вбивство десятків українських військових, які перебували у полоні – є терористичним актом.

Верховна Рада України закликає визнати росію державою-спонсором тероризму та посилити санкційний тиск на рф і держави, які підтримують цей терористичний режим. Необхідно негайно направити представників ООН і МКЧХ на територію колонії в смт Оленівка для інспекційної місії.

Також закликаємо міжнародну спільноту невідкладно зробити все можливе для звільнення полонених жінок-медиків – без жодних умов. Адже серед них є вагітні і поранені українські захисниці.

Усі міжнародні інституції мають активізувати зусилля для обміну та повернення в Україну військовополонених захисників Маріуполя. Повернути їх додому та звільнити з концтаборів, організованих терористичною країною росією – це спільна місія і моральний обов’язок усього цивілізованого і демократичного світу.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 30 серпня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова