Олена Кондратюк: Верховна Рада України має об’єднувати суспільство, досвід, фаховість, стратегічне бачення

Моя промова на Київському безпековому форумі була присвячена Парламенту України, як інституції, яка завжди залишалася місцем безпеки, раціональності, непростих, компромісних, але розумних рішень в найтяжчі часи для країни. 

Що б не сталося, і хто б куди не втікав, який би хаос не насувався на нашу країну – українське суспільство має бути впевненим в тому, що Верховна Рада збереться та знайде вихід із ситуації… і ніколи не зрадить національні інтереси Української держави.

А для цього нам потрібен сильний і спроможній Парламент, який, як і Збройні сили України, користується повагою та довірою.

На жаль, сьогодні близько 75% громадян не довіряє Верховній Раді. І у нас часто відбувається імітація парламентаризму. У владної більшості виникають шкідливі дискусії про те, що парламентські демократичні процедури комусь заважають, що нікому вони не потрібні, менше дискусій і т.д.

Як віцеспікерка Верховної Ради, я хочу наголосити, що Парламент – це і є процедура! Парламентська демократія – це однакові для всіх правила, стримування і противаги, повага більшості до меншості, меншості до більшості.

Тому коли сьогодні усе більше говорять про реформу українського Парламенту, важливо, щоб це була розмова і дискусія не про форму, а про зміст цих інституційних змін.

Як на мене, усі внутрішні реформи Верховної Ради мають слугувати відкритості та поверненню довіри суспільства до Парламенту, як ключової інституції у Парламентсько-Президентській республіці.

Така необхідність викликана світовими тенденціями падіння довіри до державних інституцій, класичної політики й традиційних політичних партій. Маємо починати відновлення цієї довіри із широкого залучення громадян різного віку, особливо дітей та молоді, до парламентської активності та просвіти.

Про це йшлося і на найбільшій у світі 5-й Конференції Голів Парламентів, в якій я брала участь. У Декларації конференції, що відбулася під егідою Міжпарламентського Союзу, окремо наголошено на потребі у розширенні доступу суспільства до Парламентів, як інституцій, підвищення їхньої підзвітності, прозорості та відкритості для громадськості.

Верховна Рада України має об’єднувати суспільство, досвід, фаховість, стратегічне бачення для того, щоб давати не прості та турборежимні, а виважені, відповідальні та ефективні відповіді на виклики, що стоять перед країною.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 1 грудня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова