Олена Кондратюк: Уряд повинен терміново розробити національну стратегію боротьби з раком на період до 2030 року

Щороку понад 137 тисяч українців дізнаються, що вони онкохворі. Ця хвороба забирає близько 64 тисяч життів на рік.

Про це віцеспікерка Верховної Ради України, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк повідомила під час парламентських слухань «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».

«У розвинутих державах рак уже давно не є вироком. Понад 85% осіб, у яких виявили онкозахворювання, проживають наступні п’ять років. Зростає кількість людей, які успішно долають цю хворобу. На жаль, ситуація в Україні є набагато гіршою та становить загрозу національній безпеці», – наголосила Олена Кондратюк.

Народна депутатка зауважила, що Україна сьогодні посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. На обліку перебуває майже один мільйон онкохворих, серед них майже шість тисяч дітей. Високими темпами поширюється захворюваність на рак молочної залози серед жінок. Це, на думку Олени Кондратюк, зумовлено нестачею мамографів та фахівців з діагностики.

Заступниця голови Верховної Ради нагадала, що у Цілях сталого розвитку ООН та резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я від 2017 року містяться заклики щодо комплексної боротьби з раком та зменшенням смертності від цього захворювання.

«Неприпустимою є ситуація, коли понад чотири роки в Україні відсутня дієва стратегія з такого життєво важливого питання. Її ключовими складовими мають стати: рання діагностика, профілактика, здоровий спосіб життя, а також інформування населення, руйнування стереотипів та упереджень відносно хворих на рак», – переконана Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова