Тиждень міжнародних зустрічей!
З делегацією групи з міжпарламентських зв’язків з Україною Сеймаса Литовської Республіки на чолі з Лаурінасом Кащюнасом та віцеспікерами Йонасом Ярутісом і Андрюсом Мазуронісом обговорили надання Плану дій щодо членства в НАТО. Особливо в контексті саміту НАТО, що проходитиме у 2023 році у Вільнюсі.
Під час зустрічі, я вкотре наголосила, що Україна практично готова до стандартів і вимог НАТО. Якщо говорити про парламентський вимір, то залишилося ухвалити в цілому два законопроєкти, які зараз готуються до другого читання. Тобто, ми майже виконали весь цей план і пройшли довгий шлях перетворень для отримання ПДЧ. Тому двері для України в НАТО мають залишатися постійно відкритими, попри певні політичні перешкоди.
Ми вдячні нашим литовським друзям і союзникам за постійну підтримку Україні в її цілісності, незалежності, суверенності та чітку позицію Литви на міжнародній арені з цього питання. Це, зокрема, і створення окремої групи в стінах Сеймасу Литви, як парламентського виміру реалізації Кримської платформи. Такий дороговказ дуже важливий для України, і ми сподіваємося, що цей позитивний приклад наслідують і парламенти інших країн.
Така практика може стати платформою для взаємодії у питаннях безпеки, збереження територіальної цілісності та суверенітету країн, а також дотримання прав людини, зокрема у Криму. Це також гарна і дієва можливість нагадати Європі та світу про міжнародне право. Як і про неприпустимість проведення виборів до Держдуми РФ в Криму.
Уже створено санкційний список тих, хто був незаконно обраний на території нашого Криму. Тих, хто допомагав окупантам на той час у виборчих комісіях. Цей список ми передаємо всім дружнім країнам для застосування необхідних санкцій.
Не можу не відзначити постійну гуманітарну та економічну допомогу, яку Литва надає України. І хочеться сказати, що вона взаємна, адже Україна допомагає Литві у подоланні міграційної кризи.
Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 27 жовтня 2021 року.