Олена Кондратюк: Українські жінки повинні отримати можливість повною мірою скористатися своїм правом обиратися та бути обраними на місцевих виборах восени

Організація та проведення місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року, є одним з головних викликів для України та утвердження в нашій державі принципів рівних прав і можливостей для чоловіків та жінок.

Про це під час відкриття Українського жіночого конгресу ONLINE заявила заступниця Голови Верховної Ради, організаторка заходу Олена Кондратюк.

Вона наголосила, що саме на місцевому рівні, враховуючи реформу децентралізації, будуть ухвалюватися бюджети та найважливіші рішення, які безпосередньо впливатимуть на життя кожної громади та родини.

«Не може бути так, що в Україні, де населення складають понад 50% жінок, – немає жодної жінки голови обласного центру. Жінок голів міст районного значення лише 10%, а в місцевих радах обласних центрів жінок менш як 20%», – зауважила Олена Кондратюк.

На думку віцеспікерки, з укрупненням районів виникає велике питання, як буде виглядати паритетне представництво жінок та чоловіків. Вона нагадала, що разом з МФО «Рівні можливості» вдалося добитися встановлення гендерної квоти у 40% представників однієї статі у виборчих списках.

«Ми очікуємо, прагнемо залучити й спонукати якомога більше жінок взяти участь у цих виборах. Але ми також бачимо багато перешкод на цьому шляху: нерівнозначні фінансові можливості, невпевненість, страх», – зазначила заступниця Голови Верховної Ради.

Олена Кондратюк закликала усіх суб’єктів виборчого процесу, ЦВК, політичні партії, громадські організації, які займаються спостереженням за виборами, – докласти всі свої зусилля, щоб квота у 40% була реалізована.

«Щоб наші жінки змогли повною мірою скористатися своїм Конституційним правом обиратися та бути обраними, своїм правом на участь у державних справах. Повірте, від цього виграє уся наша країна», – наголосила Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова