Олена Кондратюк: Україна починається з парламенту – всі найважливіші рішення мають ухвалюватися в цих стінах

Усі найважливіші рішення про Декларацію, Незалежність, Конституцію, відвід військ з Києва під час Революції Гідності – були прийняті тоді, коли більшість в сесійній залі доєднувалась до активної меншості. Коли опозиція голосувала разом з більшістю заради національних інтересів країни. Коли толерантне ставлення перемагало ненависть, а депутати, з Україною в серці – виступали проти зла і несправедливості.

На цьому наголосила віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

«Я твердо переконана, що в ДНК українського народу поряд з українською мовою, культурою, прагненням до свободи – є ще один ключовий елемент. Це – народовладдя. Право самим, або через обраних представників, вирішувати власні справи, право розпоряджатися національними багатствами, і творити своє майбутнє», – запевнила заступниця Голови Верховної Ради.

Олена Кондратюк закликала народних депутатів, політиків ніколи не забувати, «завдяки кому і для кого ми працюємо у Верховній Раді».

«Ми парламентсько-президентська країна, тому найважливіші рішення мають прийматись у цих стінах. Ми, як Парламент, зобов’язані берегти євроатлантичний вибір України та державний статус української мови. Ми маємо пам’ятати, що Верховна Рада, як інституція окрім представницької та законодавчої, має ще контрольну функцію за виконавчою владою», – зазначила віцеспікерка.

Сьогодні, переконана Олена Кондратюк, потрібно поважати досвід, професійність, фаховість, мудрість, новітні підходи та знання для того, щоб разом дати якісні відповіді на такі виклики перед Україною, як: агресія РФ, коронакриза, соціально-економічні потрясіння і несправедливість.

«Мій виступ – це заклик до єдності. Єдності та порозуміння заради добра для України. Єдності в інтересах людей, які вирощують хліб, вчать, лікують, творять та будують. Єдності заради наших героїв, які на передовій захищають Україну і Європу від навали тоталітаризму. Захищають ідеали парламентаризму, свободи, рівності та людської гідності. Заклик до рівного представництва чоловіків та жінок в парламенті, уряді та місцевих радах, про яке я мрію. Це все те, що мусить бути наріжним каменем добробуту народу, країни щасливих людей!» – наголосила народна депутатка.

Резюмуючи, Олена Кондратюк нагадала, що цього дня парламентарі з великою вдячністю привітали зі святом та віддали належне всім депутатам першого скликання, за те що в той день, 16 липня 1990 року, вони натиснули кнопки «ЗА» Україну!

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова