Олена Кондратюк: Треба діяти на випередження, застосувавши максимальний пакет санкції проти РФ уже сьогодні

У ці непрості дні хочу подякувати рідним,  друзям і колегам, які, розуміють тривогу, але впевнено працюють і роблять свою роботу. І з гордістю за наш, український народ, який показує свою внутрішню єдність, силу та відсутність страху. 

Безстрашність і незламність наших людей бісить Кремль, і тому вони вирішили сіяти страх і паніку на окупованих РФ територіях України.

Окупаційними маріонетками РФ було заздалегідь записано звернення з оголошенням про евакуацію цивільного населення, літніх людей, жінок та дітей. Проводиться показова загальна мобілізація, влаштовуються численні провокації, поширюється масова дезінформація про нібито наступ Збройних Сил України.

Найгірше і найцинічніше в цій ситуації є те, що окупанти в кращих традиціях тероризму та інтервенції в український Крим і Донбас, знову стали за спинами літніх людей, жінок та дітей, використовуючи їх як заручників у своїх цілях.

У саму можливість наступу українських збройних сил проти українців не вірить жодна людина при пам’яті, при тверезому розумі, з розумом в принципі.

Як зазначила уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова, фактично йдеться про незаконну насильницьку евакуацію зі своїх домівок громадян України на тимчасово окупованих територіях. Водночас людей літнього віку та дітей із закладів соціального типу (дитячих будинків) вивозять фактично силоміць. При цьому, українськими та західними спецслужбами не виключаються теракти проти мирного населення ОРДЛО, що можуть бути влаштовані РФ, як штучний привід для повномасштабного вторгнення в Україну.

Все це є ніщо іншим, як черговим актом агресії Росії проти України.

Але в РФ знову прорахувалися, бо за ці 8 років Україна, а з нею і весь цивілізований світ добре засвоїли уроки гібридної війни й ниций стиль спецслужб. Як впевнена, цинічна та абсолютна брехлива пропаганда РФ про нібито наступ ЗСУ – вже ні в кого не викликає довіри.

Про це свідчить останній виступ Президента США Джо Байдена, який по поличках розклав всю ту дезінформацію стосовно ситуації в Україні, яку поширює Кремль.

Цього тижня Верховна Рада вкотре підтвердила прагнення Української держави до мирного врегулювання спровокованого Російською Федерацією збройного конфлікту з Україною на основі повної поваги до норм міжнародного права. Про це йдеться в ухваленій постанові про звернення до ООН, Європарламенту, парламентських асамблей міжнародних організацій, урядів та парламентів країн світу.

Керівництво Збройних сил України також офіційно заявило, що жодного наступу з нашої сторони не планується.

Україна дотримується свого слова і своїх зобов’язань з мирного врегулювання, на відміну від Росії, яка порушила Будапештський меморандум, великий договір про Дружбу з Україною та усі можливі норми міжнародного права. Це не Україна, а Росія взялася за визнання незалежності так званих «ЛНР» та «ДНР», що означає зрив Мінських домовленостей. Агресор запроваджує паперову анексію – роздаючи паспорти РФ як листівки…

Відтак повну відповідальність за будь-які провокації в ОРДЛО, на лінії розмежування і на наших кордонах сьогодні несе саме Росія. Бо це не українська криза – це російська криза, як слушно зауважила Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Тому саме керівництво Росії має продемонструвати налаштованість на мирне врегулювання та зробити кроки для деескалації ситуації. Водночас світ не повинен чекати чергових російських провокацій. Треба діяти на упередження, застосувавши максимальний пакет санкції проти РФ уже сьогодні. Міжнародній спільноті також потрібно посилювати оборонну та фінансову допомогу Україні.

У ці дні звертаюсь з проханням до спокою, пильності та витримки в Україні.

І, Україна переможе!

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 19 лютого 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова