Олена Кондратюк: Скасування ЗНО – це очевидна спокуса повернення до корупційних схем при вступі

На минулій годині запитань до Уряду поставила пряме запитання щодо готовності до проведення ЗНО та безпеки школярів і інспекторів. Тоді т.в.о. міністерка освіти запевняла, що все готово, всі засоби індивідуального захисту вчасно закуплені та направлені в регіони, буде тестування в разі потреби і т.д.

Чесно кажучи, вже тоді не вірилося. Після того отримала багато повідомлень в чатах від стурбованих батьків та педагогів про масові проблеми з підготовкою до пробного ЗНО. Сьогодні стало відомо, що Уряд скасував пробне тестування, заплановане на 15 червня. Було внесено відповідні зміни до постанови № 392 про встановлення в Україні карантину.

На моє переконання, причиною цього є не тільки збільшення кількості випадків захворюваності на COVID-19. Таким рішенням урядовці самі виставили собі незадовільну оцінку за підготовку до цього заходу. Вона відверто провалена. Тепер питання, хто поверне втрачені час і нерви батькам та їх дітям, а ще 150 грн оплати за пробне тестування з одного предмету, яке не відбулося!

І що ж буде, коли настане час справжнього ЗНО? Зовсім його скасувати – найлегший спосіб. Але ж без ЗНО справді талановиті діти не зможуть вступити у виші власними силами й знаннями. Скасування ЗНО – це очевидна спокуса повернення до корупційних схем при вступі…

Але, спробуємо повернути уряд обличчям до людей, піднімемо це питання на Погоджувальній Раді в понеділок!
Я ЗА проведення ЗНО!

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 13 червня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова