Олена Кондратюк: Сенат Польщі одноголосно прийняв Резолюцію про засудження незаконної депортації українських дітей до росії

Сенат Польщі 90 голосами одноголосно прийняв Резолюцію про засудження незаконної депортації українських дітей до росії!

Про необхідність публічного засудження і донесення світові правди про ці та інші страшні й цинічні злочини росії в Україні перед ухваленням цієї резолюції говорила із Віцемаршалком Сенату Польщі Міхалом Камінським.

У резолюції верхня палата Парламенту Польщі засудила нелюдську і масову практику викрадення українських дітей росіянами та їх депортацію до рф під час війни проти України.

Наголошується, що це грубе порушення Женевських конвенцій, яке можна назвати геноцидом.

Польські сенатори також засудили русифікацію українських дітей у таборах на території рф. Сенатори наголосили, що Польща сама зазнала германізації своїх дітей під час окупації в часи Другої світової війни і тому не може залишитися осторонь.

Сенат Польщі також закликав міжнародні організації та інституції, які мають відповідну компетенцію, притягнути до відповідальності осіб, які вчинили ці воєнні злочини проти українських дітей.

Дякую Сенату та Маршалку Томашу Гродському за солідарність з викраденими українськими дітьми, яких ми маємо повернути додому зусиллям світової спільноти. Очікуємо також на ухвалення відповідної резолюції Сеймом Польщі. З таким проханням я особисто, як віцеспікерка Парламенту України звернулася до пані Маршалка Сейму Ельжбети Вітек під час зустрічі у Варшаві.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facеbook, 30 березня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова