Олена Кондратюк: Про стратегічні питання і реакцію ВРУ на проблеми громадськості

Верховна Рада має, нарешті, розглянути в цілому Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки. Парламент конституційною більшістю прийняв стратегію в першому читанні ще в листопаді 2020 року. До речі, цей законопроєкт було визнано Президентом України як невідкладний.

Майже два роки майбутньої стратегії, яка за даними НАЗК зекономить платникам податків до 200 млрд грн щорічно, вже змарновано… А ми знаємо, що питання боротьби з корупцією є одним з перших для суспільства за всіма опитуваннями.

Друге питання, яке хвилює громадян – законопроєкт 5600. Там, як кажуть вичистили все, що стосується непростих людей і залишили все, що треба виконувати простим людям. Звернулася до керівництва Верховної Ради та монобільшості – цей законопроєкт має бути розглянутий з дотриманням усіх процедур та публічним обговоренням. Щоб у нас не повторилася така ситуація, як до цього, коли в законі є невідповідність між статтями.

Третє питання, яке є резонансним в громадському секторі. Це необхідність подання інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників неприбуткових громадських організацій. Ця інформація вже є в державних реєстрах. Але чомусь зараз змушують її подавати і це потребує додаткових витрат. Громадські організації вважають, що це ще один важіль впливу на них зі сторони держави. Тому я прошу дослухатися до думки громадськості і врахувати її. Наскільки я знаю, подано законопроєкт №5807, який зараз є в профільному комітеті. Там йдеться про можливість відтермінувати строки подання цієї інформації.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 4 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова