Олена Кондратюк: Президент Польщі виступив з історичною промовою у Верховній Раді

Президент сестринської Польщі Анджей Дуда виступив з історичною промовою у Верховній Раді!

Його зустрічали оваціями, дякуючи за всю ту щиру підтримку і допомогу, яку Польща надає українському народові з початку масштабного російського вторгнення.

Він цитував Франка про дух, що тіло рве до бою, говорив про нашу єдність та відповідальність та дякував Збройним силам України за захист Європи, заявивши, що героїчна оборона Маріуполя назавжди увійде в історію.

Своєю чергою Президент України Володимир Зеленський подякував Анджею Дуді та усій Польщі за те, що Україні надається військова і братерська допомога. Він говорив, про побудову нової українсько-польської історії на фоні російського вторгнення, де всі суперечності між нашими народами залишилися в минулому.

Анджей Дуда наголосив, що Україна обов’язково стане членом Євросоюзу та отримає статус кандидата. Польський Президент пообіцяв, що разом з іншими колегами докладе для цього особистих зусиль, переконуючу лідерів держав Євросоюзу, які сумніваються, надати Україні цю можливість. Такі поїздки вже плануються.

Парламент України також активно включається в цю роботу. З цією метою керівництво Верховної Ради разом з офіційними делегаціями парламенту відвідає низку країн ЄС. Уже найближчим часом я буду мати зустрічі у Сеймі і Сенаті Польщі з питань об’єднання зусиль на рівні парламентів задля адвокації членства України в ЄС.

Олена Кондратюк,  віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 22 травня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова