Олена Кондратюк: Прем’єр-міністр повинен публічно представити парламенту план виходу з карантину та економічної кризи

На позачергове засідання парламенту необхідно запросити прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля для того, щоб він публічно поінформував суспільство про шляхи виходу країни з карантину та економічної кризи.

Таку думку висловила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк на засіданні Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій та комітетів.

«Нещодавно Кабінет Міністрів представив поетапний план виходу з карантину. Проте цей документ не обговорювався з Верховною Радою, як і анонсований урядом адаптивний карантин. Тому я прошу запросити на позачергове засідання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Він повинен публічно презентувати план пом’якшення карантинних заходів та виходу з економічної кризи», – наголосила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка вважає, що народним депутатам потрібно надати можливість поставити питання прем’єр-міністру Денису Шмигалю про передумови та шляхи реалізації кожного з етапів цього плану.

«Також маємо почути, чи є в уряду стратегія виходу з економічної кризи та подальшої боротьби з негативними наслідками пандемії для всіх сфер життя. Нас цікавить, що збирається далі робити уряд для підтримки найбільш вразливих категорій населення, малого і середнього бізнесу», – зазначила заступниця Голови Верховної Ради.

Олена Кондратюк закликала налагодити ефективні комунікації між Урядом та парламентом. Вона нагадала про обіцянку прем’єр-міністра створити спільний Антикризовий штаб за участі керівництва парламенту, всіх лідерів фракцій та депутатських груп, який так і не запрацював.

«У нас зараз, на жаль, все відбувається навпаки. Парламент окремо, уряд напрацьовує законопроєкти та рішення окремо. В результаті маємо слабку довіру суспільства до заходів карантину, нерозуміння, що буде далі з економікою та соціальною сферою. А десь вже обурення, яке виливається в акції протесту підприємців. Одну з таких ми вже бачили під Кабінетом Міністрів», – зауважила Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова