Олена Кондратюк: Повага має стати основою нової культури, культури об’єднання суспільства

Хочу привернути увагу до тієї хвилі неповаги, дискримінації, приниження, сексизму, мови ненависті, які спостерігаються останнім часом.

Люди очікують від нас всіх поваги – поваги до інституцій, і навіть поваги до наших опонентів, а також поваги до жінок, поваги до слабших, до молодших, до старших, до досвідчених, до бідніших. І ця повага має стати основою нової культури, культури об’єднання суспільства.

Створюючи міжфракційне об’єднання «Рівні можливості», народні депутати сподівалися, що рівність і толерантність змінять ставлення до українських жінок в політиці. На жаль, ми спостерігаємо печерний відступ від партнерства і гідного представництва чоловіків і жінок у владі.

В теперішньому Уряді жінок обмаль, жодна жінка не очолює обласну адміністрацію. Сподіваюся, що буде підтримане рішення про 40% жінок у місцевих і національних органах влади.

Звертаюся до всіх народних депутатів, не залежно від статі та політичної приналежності, до керівництва парламенту – давайте робити все від нас залежне, щоб не перетворювати Верховну Раду України на таблоїд з нескінченною кількістю скандальних історій, як зараз модно називати, «нестандартних зашкварів»!

Нам усім треба залишатися просто людьми й мати сміливість вибачатися, або навіть піти у відставку у разі вчинення помилки, або якщо образив колежанку або громадян.

Щиро перепросити за свої вчинки та слова – це не слабкість. Це – велика сила. І це є фундаментальна складова нової політики і відповідальності в політиці.

Ми очікуємо відповіді на ті звинувачення, які прозвучали, не тільки у Верховній Раді, а й взагалі в політиці.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Офіційний вебпортал парламенту України, 1 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова