Олена Кондратюк: Потрібно негайно зібрати Верховну Раду на позачергове засідання, присвячене винятково протидії третій хвилі коронавірусу

Про те, що Україна разом з іншими європейськими країнам вступає в третю хвилю пандемії коронавірусу, я попереджала на Погоджувальній раді ще 1 березня! Це було досить легко спрогнозувати, проаналізувавши дані, які є у відкритому доступі.

Я просила Уряд та МОЗ припинити самозаспокоєння, перестати створювати віртуальну картинку про те, що у нас все добре… Що ми, нібито, маємо найменші темпи поширення вірусу в Європі та найнижчу смертність від COVID-19.

Не пройшло і тижня, як початок третьої хвилі визнав прем’єр-міністр Д. Шмигаль і на тому все. Жодних системних дій та рішень не послідувало. Думали «проскочимо між крапельками»…

На Погоджувальній раді 15 березня я вже била на сполох, як могла. Першою з усього керівництва країни закликала зібрати позачергове засідання Верховної Ради за участі Уряду, а також РНБО, щоб напрацювати спільний план дій всіх гілок влади на випадок нового жорсткого локдауну та перевантаження медичної системи. Не послухали й тоді!

Сьогодні 1 квітня, і вже зовсім не до жартів, коли читаєш про кількість померлих: 421 людина, лише за один день, 17569 випадків… Україна на межі національної катастрофи! Лікарні переповнені, медики виснажені, ліжок не вистачає, як і кисню. Але влада вперто робить вигляд, що нічого не відбувається і це жахає! У нас прийнято нарікати на не такий народ, так от український народ, краще за владу розуміє до чого все йде. Бо вже 63% українців підтримують запровадження жорсткого карантину, якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме.

Тому я підтримую звернення опозиційних фракцій негайно ініціювати позачергове засідання, яке має бути присвячене виключно протидії третій хвилі коронавірусу.

Можливо ще одна Постанова стимулюватиме і зворушить владу, хоча попередня Постанова про чіткі кроки по подоланню пандемії так Урядом виконаною не була.

Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 1 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова