Олена Кондратюк: Потрібно негайно починати відверту розмову з громадянами про переваги вакцинації та вакцин

New York Times пише про Україну! На жаль як про найменш вакциновану країну в Європі від ковіду! Журналісти зазначають, що причинами такого стану речей є небажання населення вакцинуватися та масова підробка сертифікатів про щеплення. 

А сьогодні маємо новий антирекорд: 22 415 випадків інфікування та 538 смертей від COVID-19 за добу…

Ще з березня минулого року з парламентської трибуни я неодноразово говорила про провал комунікаційної кампанії Уряду з протиепідемічних заходів та вакцинації. Точніше про її повну відсутність. Звертала увагу урядовців на велику недовіру суспільства до вакцинації загалом, про міфи довкола вакцин від ковіду. Недовіру до вакцинації посилювала й недовіра до недолугих дій самої влади під час коронакризи.

Вже давно потрібно було запускати загальнонаціональну інформаційну кампанію з популяризації вакцинації населення. Системно і щоденно розвінчувати міфи, фейки і перестороги людей щодо рятівних вакцин від COVID-19.

На жаль, наші медики часто самі не виступають промоутерами вакцинації. І все це разом з ковідом оголило ще одну проблему – рівень медичної освіти в Україні.

Та лише 6 жовтня 2021 р. Уряд схвалив постанову про необхідність виділення 25 млн грн з бюджету на інформаційну кампанію щодо вакцинації від COVID-19 на телебаченні. А щойно Бюджетний комітет ВРУ погодив виділення цих коштів Міністерству культури та інформаційної політики.

Через таку недалекоглядність втрачено дуже багато цінного часу.

За цей період недовіра до вакцинації в суспільстві лише посилилася. Потрібно негайно починати відверту розмову з громадянами про переваги вакцинації та вакцин.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 21 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова