Олена Кондратюк: Посилення санкційного тиску – єдино правильна реакція ЄС на дії рф

Вітаю рішення ЄС про схвалення 8-го пакета санкцій проти рф!

Обговорювали це питання із Віцепрезиденткою Європарламенту Нікола Бір на полях Саміту Голів парламентів G20. Посилення санкційного тиску на рф – єдино правильна реакція ЄС на незаконні референдуми, нахабні, цинічні й незаконні спроби рф анексувати тимчасово окуповані території України.

«Ми рішуче засуджуємо фейкові референдуми та незаконну анексію українських територій кремлем»,  – наголосила Нікола Бір.

Також маємо спільне розуміння, що глобальна енергетична і продовольча кризи – це не результат санкцій проти росії, а результат незаконної агресії рф щодо України.

Пані Віцепрезидентка передала делегації Верховної Ради вітання і слова підтримки від Президентки Європарламенту Роберти Мецоли. Вона наголосила, що Україна і надалі може розраховувати на допомогу Європарламенту. Зокрема в питаннях адаптації українського законодавства до вимог ЄС, як країни кандидата на членство.

Я запевнила Віцепрезидентку Європарламенту, що Верховна Рада налаштована до кінця року виконати основні рекомендації Єврокомісії, прийнявши пакет євроінтеграційних законів. Спільно з Урядом України ми будемо послідовно рухатися вперед шляхом європейських реформ.

Розраховуємо, що вже у грудні Єврокомісія високо оцінить виконання кандидатських рекомендацій Україною. А це дасть можливість перейти до наступного етапу – початку переговорного процесу про вступ України до ЄС.

Водночас Нікола Бір повідомила, що Європарламент готовий надати свою експертизу та допомогу Комітетам Верховної Ради, щоб українське законодавство краще адаптувалося до стандартів ЄС. Європарламент також докладатиме зусиль для пришвидшення процесу набуття Україною членства в Євросоюзі.

Окрім того, ми обговорили питання забезпечення українських дітей, які знаходяться під тимчасовим захистом ЄС, доступом до здобуття повноцінної освіти. Вдячна кожній країні Євросоюзу, яка широко відкрила двері своїх шкіл для українських дітей! Їх освіта – це не лише майбутнє України, але й майбутнє вільної Європи.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 5 жовтня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова