Олена Кондратюк: Перед Україною стоїть надзвичайно амбітна ціль – отримати статус кандидата у члени ЄС вже в червні

Надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу допоможе розірвати ланцюг війни з росією і наблизити Україну до її стратегічної мети – бути членом ЄС і НАТО.

На цьому наголосила під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Зараз унікальний історичний момент. І перед Україною стоїть надзвичайно амбітна ціль – отримати статус кандидата у члени ЄС вже в червні на саміті Європейського Союзу.

Це реальна можливість розірвати цей ланцюг війни з рф і наблизити Україну до її стратегічної мети – бути членом Європейського Союзу і НАТО. Мало того, це можливість для ЄС вирвати Україну з «сірої зони» впливу російської федерації.

Це також історична можливість показати реальне єднання країн Європейського Союзу в підтримці України і не дати путіну жодного шансу на перемогу.

66% європейців підтримують членство України у Європейському Союзі, а 71% вважає, що Україна є частиною європейської родини. Понад 91% громадян України виступають за вступ України до ЄС. І це абсолютно безпрецедентно, як на мене. Нам не можна втратити цей шанс.

Більше того, спікери парламентів країн ЄС, з якими я зустрічалася під час робочих поїздок до Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Іспанії, Хорватії, Чехії, Словенії переконані в тому, що уряди європейських країн мають дослухатися до думки своїх громадян, які очікують членства України в Євросоюзі. Про це каже і Європарламент, ухваливши резолюцію з рекомендацією надати нам кандидатство, що є успішним і практичним результатом зусиль української парламентської дипломатії.

Ми наполягаємо на тому, що Україна заслужила отримати статус країни-кандидата, а потім стати повноправним членом ЄС. Адже Збройні Сили України захищають не лише нашу незалежність і свободу, але й всі країни Європейського Союзу та європейські цінності.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 11 червня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова