Олена Кондратюк: Парламент зробив крок назустріч до відповідального батьківства та рівності жінок і чоловіків в догляді за дітьми

У 301 голос за основу прийнято законопроєкт №3695, співавторами якого ми є разом з колегами та коліжанками з МФО «Рівні можливості».

Про що цей законопроєкт? Про рівні разом з мамою права батька у вихованні та догляді за малюками в перші найважливіші місяці їх життя. Про право тата взяти додаткову відпустку по догляду за дитиною, як у багатьох країнах Європейського Союзу. Наприклад, у Фінляндії татусям надається до 9 тижнів такої відпустки, в Португалії 5 тижнів, в Литві 4 тижні.

В Україні досі основне навантаження після народження дитини лягає виключно на плечі жінок. У нас ще мало законодавчих умов для того, щоб чоловік міг повною мірою взяти на себе відповідальність і розділити з мамою частину цих турбот. Щоб жінка при потребі могла працювати далі, не руйнуючи свою кар’єру, або бізнес, не випадаючи повністю з економічного і соціального життя.

У нас формально закріплене право чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, але на практиці чоловіки зіштовхуються з перешкодами у реалізації такого права. Скажімо батько, мати дитини якого є ФОПом, обмежений у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною. Адже така жінка не завжди перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки.

Батько дитини також не може скористатися додатковою відпусткою, що надається жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, чи дитину з інвалідністю, або усиновлену дитину.

Наш законопроєкт ліквідовує дискримінацію чоловіків в усіх цих питаннях. Такий крок до рівності також відповідає зобов’язанням України в рамках Ради Європи, Угоди про Асоціацію з ЄС.

Дякую всім, хто разом з нами готував цю законодавчу ініціативу і проголосував за неї!

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 1 грудня 2020 року.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова