Олена Кондратюк: Парламент як інституція має продовжувати свою ефективну роботу для вирішення проблем, що найбільше хвилюють людей

У вкрай складній ситуації, яка склалася в країні, парламент як інституція має продовжувати свою ефективну та відповідальну роботу для ухвалення рішень щодо вирішення проблем, які найбільше турбують громадян, медиків, освітян, малий і середній бізнес.

На цьому наголосила заступниця Голови Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк на засіданні Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій та комітетів.

Вона переконана – люди очікують від парламенту розумних та виважених рішень.

«Сьогодні ми маємо знайти правильні слова та рішення для підтримки медиків, підприємців, поліцейських, військових, вчителів – всіх, хто із занепокоєнням дивиться на темпи поширення коронавірусу», – зазначила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка зауважила, що суспільство сьогодні не сприймає «карантину вихідного дня», запровадженого урядом.

«Кабінет Міністрів, не порадившись з парламентом та громадами, вдався до неоднозначних рішень, які ставлять багатьох громадян у безвихідне становище. Саме тому сьогодні під моїм керівництвом була зареєстрована спеціальна постанова Верховної Ради №4381 з рекомендацією Уряду скасувати «карантин вихідного дня», – підкреслила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради також повідомила, що на вівторок до парламенту запрошується прем’єр-міністр Денис Шмигаль та весь склад уряду для надання пояснень щодо «карантину вихідного дня», а також стану реалізації постанови Верховної Ради «Про заходи протидії поширенню коронавірусу та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз».

Олена Кондратюк вважає, що потрібно розглянути законопроєкт №4313 для підтримки малого бізнесу, яким передбачається перенесення обов’язкового запровадження РРО для платників єдиного податку 2-4 групи з 01.04.2021 на 01.01.2022.

«Не може бути таких державних рішень, які створюють преференції одним, але знищують малий і середній бізнес інших. Ми, навпаки, маємо підтримувати тих, хто чесною працею і підприємництвом заробляє гроші, сплачує податки і забезпечує власні родини», – переконана заступниця Голови Верховної Ради.

Окрім того, Олена Кондратюк наголосила на необхідності розгляду проєкту постанови №432 «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення».

«Якщо такі заходи планується запроваджувати, то про їх зміст суспільство має бути попереджене за 7 днів, щоб люди і бізнес мали можливість підготуватися. Одночасно урядом мають бути запропоновані та забезпечені компенсаційні механізми для тих кого безпосередньо торкається карантин. Саме такою є державна політика практично в усіх країнах Європейського Союзу», – підсумувала Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова