Олена Кондратюк: Парламент має поставити перед Кабміном завдання терміново затвердити нову стратегію боротьби з бідністю в Україні до 2030 року

У своїй роботі на V-й сесії Верховна Рада має зосередитися не лише на ухваленні законів, а й на стратегії якісних змін в житті людей, насамперед щодо подолання бідності в Україні.

Про це під час Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій та груп заявила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

«Ми очікуємо від Уряду виконання Постанови Верховної Ради України про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Проте, збільшення обсягів фінансування субсидій шляхом внесення змін до Держбюджету на 2021 рік  не вирішує проблеми системно», – зауважила віцеспікерка.

Вона констатувала, що в Україні зростає бідність, а коронакриза лише погіршила становище людей. Так, за даними міжнародних інституцій, у 2020 році рівень бідності в Україні зріс до 50%, а за межею бідності живе близько 19 млн українців.

«Тому Верховна Рада має ставити перед Кабміном завдання терміново затвердити нову стратегію боротьби з бідністю в Україні до 2030 року. Подолання бідності – завдання №1 Цілей сталого розвитку ООН. До 2030 року наша держава має в чотири рази скоротити рівень бідності, зокрема, шляхом ліквідації її крайніх форм», – підкреслила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради зауважила, що остання Стратегія подолання бідності в Україні, затверджена урядом у 2016 році, була розрахована до 2020 року.

«Нова стратегія відсутня. А вона має базуватись на трудовій, а не на соціально-дотаційній основі, із завданням щодо підвищення пенсій до рівня прожиткового мінімуму», – підкреслила Олена Кондратюк.

Вона нагадала, що у Верховній Раді ІХ скликання були проведені парламентські слухання на тему «Проблеми формування прожиткового мінімуму в України». За результатами слухань були прийняті рекомендації  для Уряду, одна з яких – привести прожитковий мінімум в Україні до реальних потреб громадян.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова