Олена Кондратюк: Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у бюджеті-2022

Держбюджет – 2022. Освіта, медицина та Збройні сили України мають бути профінансовані в повному обсязі у Держбюджеті на 2022 рік, як це передбачено чинним законодавством. Таку позицію висловила на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп.

Відверто кажучи, здивована тим, що Уряд та монобільшість вчасно не розглядають головний фінансовий документ держави, а роблять це в останні сесійні тижні роботи Парламенту в цьому році. Сьогодні це питання життя більшості громадян нашої країни та їх впевненості в завтрашньому дні на фоні енергетичної кризи, коронакризи та загрози масштабного вторгнення Росії. Тому зволікання – неприпустиме.

Особливу увагу варто звернути на ті зобов’язання, які взяла на себе влада для отримання нещодавнього траншу від МВФ та продовження співпраці з фондом. А саме затвердження Державного бюджету на 2022 рік з дефіцитом, що не перевищує 3,5% від ВВП або близько 188 млрд грн.

Освітня галузь повинна фінансуватися на рівні не меншому за 7% ВВП, як це передбачено законом. Мають бути виконані усі обіцянки щодо підвищення зарплат освітянам, бо це абсолютно нагальне питання.

Водночас пропоновані у проєкті Держбюджету на 2022 рік видатки на медицину у розмірі 197 млрд грн – недостатні. Недофінансування сягає 100 млрд грн і це негативно позначиться на якості медичних послуг для населення.

І ми з нетерпінням очікуємо результати аудиту використання коштів Коронавірусного фонду, які мають бути оприлюднені в рамках домовленостей з МВФ до кінця грудня 2021 року.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 29 листопада 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова