Олена Кондратюк: Настав час переходити від дискусій щодо членства України в НАТО до реальних справ

Україна розраховує на підтримку Польщі в одержанні вже найближчим часом реального Плану дій для членства в НАТО. 

Про це говорили під час зустрічі з, Віце-маршалкою Сейму Малгожатою Госєвською. Перебуваючи в Україні, пані віцеспікерка Сейму Польщі разом з віцеспікером Сейму Литви Паулюсом Сайдаргасом та першим заступником Голови ВРУ Русланом Стефанчуком відвідали лінію розмежування.

Ми поважаємо такий вияв солідарності з українським народом, який вже не перший рік відстоює територіальну цілісність і суверенітет України.

На фоні російської ескалації, Польща вкотре продемонструвала, що є надійним союзником України на міжнародній арені. Ми щиро вдячні за швидку реакцію Польщі на концентрацію російських військ на українських кордонах. Це ще один важливий прояв стратегічного партнерства України та Польщі. Маємо лише поглиблювати нашу співпрацю, єдність і солідарність на тлі зростаючих безпекових загроз в Європі і світі.

Окремо ми зупинилися на питанні будівництва Північного потоку-2. Переконана, цей російський проєкт становить не лише загрозу для України, але й для Польщі. Приємно відзначити, що пані Малгожата Госєвська поділяє цю позицію. За її словами, влада Польщі завжди виступала категорично проти Північного потоку-2 і займає чітку позицію, що це шкідливий проєкт, як для Польщі, так і для України.

Також ми обговорили нашу взаємодію у рамках міжпарламентської асамблеї та міжпарламентських груп. Зокрема можливість проведення у Варшаві наступного засідання Парламентської асамблеї Україна-Польща. Як голова української частини Асамблеї я надаю особливої уваги цій співпраці. Тому пропоную нашим парламентам максимально об’єднати і зосередити свої зусилля на питаннях збереження і посилення санкцій проти РФ та формування ширшої коаліції країн для стримування російської агресії. Україна також готова долучитися до опрацювання пріоритетів головування Польщі в ОБСЄ, яке відбудеться у 2022 р.

І ще одна надважлива тема – це практичний вимір курсу інтеграції України в ЄС і НАТО, з яким чітко визначилося українське суспільство. Останні події та погрози Кремля усьому демократичному світові продемонстрували, що настав час переходити від дискусій довкола надання нашій державі Плану дій щодо членства в НАТО, до реальних справ.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 23 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова