Олена Кондратюк: Мовне питання сьогодні – це політична провокація

Українська мова є єдиною державною мовою в країні. Достатньо буде політичної волі, аби нарешті поставити крапку у цьому питанні і більше до нього не повертатися.

Про це заявила заступниця Голови Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк в інтерв’ю виданню «Радіо Свобода».

«Я вважаю, політики, коли влазять в мовну проблему, в закон про мови, то це відразу виходить на провокацію. І це реально зараз політична провокація», – переконана Олена Кондратюк.

Державні діячі, наголосила віцеспікерка, повинні нести відповідальність та мати розуміння, що цей процес вже є незмінний – українська мова є єдиною державною в  країні.

«Основне питання, як на мене, українська мова, як і будь-яка мова, повинна викликати повагу. І до неї треба мати повагу. І коли починається весь час це перескакування, що десь ми заліземо з цієї сторони, заліземо з іншої, а найбільш найдразливіше, як на мене, коли ми залазимо в освітній процес. Уже настільки був виписаний і вилизаний цей закон і про мови… Чесно кажучи, десь рік він проходив реальні дискусії в парламенті з усіх сторін. Мені здається, що достатньо буде політичної волі, принаймні, зараз в цьому парламенті в цьому році поставити крапку на цьому і більше до цього не повертатися. Я, принаймні, докладу до цього максимально зусиль», – зазначила Олена Кондратюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова