Олена Кондратюк: Ми потребуємо переосмислення суспільного договору для кращого майбутнього України

З Днем Конституції України!

Конституція України – це юридичне оформлення  суспільного договору. Її ще називають Основним законом.

Він про наші засадничі цінності: права людини і право вибору, свободу і демократію, гідність та рівність. Це про Парламентаризм і народовладдя, нашу культуру та мову, єдність і територіальну цілісність.

У центрі всього Людина – її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека, які визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Щодня ми надзвичайно вдячні ЗСУ, всім, хто на фронті виборює та захищає наші цінності та євроатлантичні прагнення, гарантовані Конституцією права і свободи – усе те, без чого неможливо уявити Державу Україна.

А ще маємо не забувати про особливу роль Верховної Ради у написанні та ухваленні Конституції 1996 року в довгу конституційну ніч. Знати і шанувати її авторів-державотворців, які ретельно виписували кожну статтю однієї з найкращих в Європі конституцій. Михайло Сирота, Ігор Юхновський, Іван Заєць, Сергій Соболєв, Микола Горинь, Володимир Стретович та інших батьків Конституції.

З вдячністю згадувати усіх, хто у вирі гострих парламентських дискусій безперервним марафоном працював і 28 червня 1996 року добився та голосував за прийняття Основного закону саме Верховною Радою, як представницьким органом усього Українського народу.

Але водночас, ми як суспільство і країна, що остаточно утвердилася у великій війні з російським агресором – маємо дивитися у майбутнє після Перемоги. Ми потребуємо переосмислення суспільного договору для кращого майбутнього України, для вирішення дуже важливого завдання – побудови справедливого суспільства. Розбудови країни шанобливого ставлення і турботи про мільйони героїв-ветеранів, які повернуться з війни.

Конституція України – те, як вона постатейно творилася, завжди перед моїми очима в Раді на цій улюбленій картині.

І нам доведеться разом шукати відповіді на багато нових, надважких та унікальних повоєнних викликів, які не завжди можна знайти в чинній редакції Конституції.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 28 червня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова