Олена Кондратюк: Маємо завжди пам’ятати та бути безмежно вдячними воїнам Чорнобиля

Сьогодні українці та вся світова спільнота згадують День Чорнобильської трагедії. 26 квітня 1986 сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

Радіоактивне забруднення накрило 200 тисяч квадратних кілометрів території Європи. Вибух на Чорнобильській АЕС назавжди змінив життя мільйонів людей різних країн і національностей та особливо українців. Наслідки цієї катастрофи відчуваються й досі.

У цей день і завжди маємо пам’ятати і бути безмежно вдячними Воїнам Чорнобиля. Тим працівникам станції та пожежникам, хто першими, без будь-якого захисту став до боротьби з аварією. Кожному з понад 600 тисяч ліквідаторів. Це були звичайні громадяни: військовослужбовці строковики, будівельники, рятувальники, інженери, науковці, багато молоді. Вони працювали руками там, де не справлялися і відключалися навіть роботи.

Нам важко уявити через що пройшли Воїни Чорнобиля, виконуючи свій громадянський обов’язок. Це був не серіал, а страшна і жорстока реальність. Але вони зробили неймовірне та неоціненне. Ціною свого здоров’я та життя ці Люди, ці Герої – врятували цілий світ і всіх нас від ще більш руйнівних наслідків катастрофи. Вони вибороли для людства найголовніше – дорогоцінний час. 34 років життя у відносній екологічній безпеці.

Пам’ятаємо і шануємо!

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 26 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова