Олена Кондратюк: Масова безкоштовна вакцинація українців від COVID-19 має стати пріоритетом для Верховної Ради

Парламент починає свою роботу після так званого локдауну з новими викликами, які стоять перед країною, і негайного вирішення яких очікують люди! 

Перш за все – це чітке розуміння, що відбувається з тарифами для населення. Необхідність прозорого ціноутворення на газ, електроенергію і комунальні послуги. І тут мають бути не тимчасові дії, а стратегічне бачення Уряду. Бо справедливі тарифи – це ті, які здатен потягнути сімейний бюджет більшості громадян.

І друге питання, на якому я б хотіла зупинитись, це вакцинація від ковіду! Бо вже з травня минулого року я прем’єру ставлю одне й те саме питання – що з вакциною для України?! Я переконана, що масова безкоштовна вакцинація українців від COVID-19 має бути головним пріоритетом для Верховної Ради та уряду. Мало того – це персональна відповідальність прем’єра і всього Кабміну!

Ми є свідками нової політики у світі, яку умовно можна назвати «вакцинним націоналізмом». Кожна відповідальна перед своїми громадянами держава ще усередині минулого року почала займатися формуванням портфоліо вакцин. Сьогодні в лідерах імунізації є саме ті країни, чиї Уряди змогли ефективно провести переговори з виробниками і заздалегідь замовити достатні запаси вакцин від COVID-19.

Вже понад 60 країн Європи та світу розпочали вакцинацію від коронавірусу, розподіливши понад 63 млн доз вакцини між громадянами. А Темпи імунізації в окремих країнах вражають своїми масштабами. У США зроблено понад 20 млн щеплень по одній дозі. У Китаї понад 15 млн, у Великобританії понад 6 млн, в Ізраїлі понад 3 млн.

У Польщі вже розподілено майже 700 000 доз вакцини, запаси Польщі цього року сягнуть 80 млн доз вакцини. Молдова вже на наступному тижні почне масову вакцинацію якісним препаратом, який закуплений за державні кошти.

А головна відповідь для чого проводиться негайна прискорена вакцинація, в деяких країнах цілодобова! – це вияв турботи до здоров’я та життя людини, поваги до медика та національної системи охорони здоров’я, відновлення звичного життя людей, та економіки країн!

І коли я дивлюся на глобальну мапу вакцинації, мені стає дуже боляче за Україну, яка стала єдиною, одинокою у всій Європі. Бо Україна досі не отримала жодної партії вакцин.

Думаю, всім українцям хотілося б почути відповідь на питання:

– Чому була провалена робота з підготовки до вакцинації?

– Хто, на думку прем’єр-міністра, має понести за усі ці запізнілі та неефективні рішення персональну відповідальність і які були зроблені висновки.

Я би хотіла, щоб завтра, під час звіту у Верховній Раді, прем’єр-міністр Денис Шмигаль також проінформував нас і всіх громадян про наступне:

– Конкретно, яка кількість вакцин вже була законтрактована Урядом України, передбачених Парламентом в Держбюджеті на 2021 рік;

– Яких виробників та якої ефективності ці вакцини;

– Яку саме вакцину, в якій кількості, з якою ефективністю і в які терміни Україна отримає в рамках благодійної ініціативи COVAX.

І найголовніше – назвіть точну дату початку кампанії безкоштовної вакцинації від коронавірусу в Україні.

Відповіді, що ведуться переговори і все буде гаразд, які ми чуємо ще з минулого року – нікого вже не влаштовують і не переконають. Нам потрібна конкретика. Ми, як Верховна Рада, маємо жорстко і прискіпливо контролювати Уряд в цих аспектах.

Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради, Facebook, 25 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова