Неприпустимим є розгляд питання про звільнення урядовців без їхнього звіту в парламенті. Адже за Конституцією, Україна – парламентсько-президентська республіка, і Кабмін підконтрольний та підзвітний винятково Верховній Раді.
На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.
«Якщо ми хочемо, щоби парламент сприймався нами і громадянами України як ключовий орган влади в державі, у нас не може бути легкої прогулянки й фактичної втечі від відповідальності для міністрів, які йдуть у відставку. Кожен з них має публічно прозвітувати за свою роботу, пояснити, що вдалося зробити, а що ні. Громадяни України мають розуміти мотиви та причини такої відставки», – зауважила віцеспікерка.
На її переконання, від кадрових питань Верховній Раді слід переходити до стратегії розвитку країни.
«Прошу звернути увагу, що вже більше року уряд Дениса Шмигаля працює без затвердженої парламентом річної програми своєї діяльності. Тому цілком логічним виглядало б, аби Верховна Рада отримала документ з чітким баченням цілей та критеріїв соціально-економічного розвитку, які планує досягти Кабмін. Ту програму дій, за яку Уряд бере на себе відповідальність перед парламентом і громадянами», – наголосила Олена Кондратюк.
Вона також підтримала необхідність розгляду цього тижня звіту уряду щодо виконання постанови Верховної Ради України «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз».
Окрім того, заступниця Голови Верховної Ради закликала якнайшвидше розглянути в сесійній залі підтриманий профільним Комітетом законопроєкт №5415, що розв’язує питання страхових виплат медичним працівникам, які постраждали від COVID-19.