Олена Кондратюк: Комітет з питань свободи слова має оперативно переглянути своє рішення та підійти до питання акредитації ЗМІ максимально виважено

Як віцеспікерка, яка за розподілом обов’язків відповідає за висвітлення діяльності Верховної Ради, дуже здивована і стурбована інформацією про те, що профільний Комітет своїм рішенням позбавив акредитації деяких відомих ЗМІ.

Вважаю це помилкою Комітету й тих, хто готував проєкт рішення. Тут будуть зроблені свої окремі організаційні висновки.

Закликаю Комітет з питань свободи слова уважно ще раз перечитати частину 7 ст. 26 Закону про інформацію, яка містить перелік підстав припинення акредитації, та оперативно переглянути своє рішення, підійти до питання акредитації ЗМІ максимально виважено.

Переконана, не лише найбільш топові видання, але й відомі антикорупційні та регіональні ЗМІ повинні мати право висвітлювати діяльність парламенту.

Водночас правдою є те, що при Верховній Раді акредитовано понад три тисячі ЗМІ, а деякі видання використовують високий статус журналіста для зовсім інших цілей…

Професійні журналісти знають про цю ситуацію, і тому нам потрібно разом напрацювати рішення виходу з неї парламенту та фаховим журналістам на засадах співрегулювання, відкритого, чесного діалогу.

Я пропонувала і далі є прихильницею створення Громадської ради для вирішення подібних питань.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 28 жовтня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова