Олена Кондратюк: Думати про стратегії майбутнього треба тільки в контексті розв’язання проблем сьогодення

Я в Давосі. Уперше за всі роки на Всесвітньому економічному форумі не буде жодного росіянина. російській делегації відмовили в участі через війну. І це правильно. 

Та й сам Форум змінився під впливом українських подій. Давос змушений відійти від звичної моделі обговорення глобальних цілей і далекого стратегічного планування. Організатори прямо декларують – світ у критичній точці перелому. Війна в Україні «добиває» крихку глобальну систему. І всі поточні кризи – це прояв накопичених проблем, на які раніше закривали очі. То тепер думати про стратегії майбутнього треба тільки в контексті розв’язання проблем сьогодення.

Щонайменше 5 дискусійних панелей Великого Давосу присвячено ситуації в Україні. Світові лідери розмірковують, як побудувати нову оборонну систему в Європі та світі. Як запобігти ядерній конфронтації. Як відновлювати Україну.

Давос Український, який традиційно проходить в рамках Великого Давосу, усі три дні дискусій присвячує війні, і це зрозуміло.

До Швейцарії прибули понад 20 голів держав, президенти Європарламенту, Ради Європи, генсеки ООН та НАТО, голови світових центробанків, президенти найбільших бізнесів.

Ось чому так важливо бути тут і розповідати правду про війну в Україні.

Особливо напередодні Рамштайну, зустрічі міністрів оборони, яка відбудеться 20 січня. На ній мають бути ухвалені рішення про подальше посилення українського війська зброєю та боєприпасами.

Завдання, які українці ставлять перед собою – дипломатичні. Переконувати світові еліти в посиленні підтримки України. Говорю на зустрічах про 5 пунктів:

  • виділення зброї та боєприпасів
  • створення спеціального трибуналу для справедливого покарання російської політичної верхівки, включно з путіним і депутатами
  • створення механізму стягнення репарації з Росії за завдану Україні шкоду
  • виключення Росії з міжнародних організацій
  • готовність України до якнайшвидшого вступу до ЄС та НАТО.

Стисніть кулаки і побажайте удачі. Попереду кілька днів дуже насичених переговорів.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 18 січня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова