Олена Кондратюк: Цього тижня на годині запитань до уряду потрібно заслухати міністра оборони

Погоджувальна рада підтримала мою пропозицію заслухати цього тижня на Годині запитань до уряду міністра оборони Андрія Тарана! Треба повідомити суспільство, яке читає море інформації про накопичення країною-агресором РФ значних військових сил на кордонах з Україною, нібито, для військових навчань «Кавказ-2020». А також про плани агресора створити сухопутний кордон до Криму, захопити частину Херсонщини тощо.

Є питання до призову абітурієнтів. Через перенесення строків вступних кампаній не встигають подати довідки до військкоматів. Багато чуємо нарікань на те, що це позбавляє молодих людей права на вищу освіту.
Окремо наголосила на місцевих виборах до яких залишилося зовсім мало часу. За Конституцією вони мають відбутися 25 жовтня. Це більш важливо, ніж закон про азартні ігри який настирливо просувається владою.

Монобільшістю подано і розглядається законопроєкт 3485 про зміни до виборчого законодавства, що може суттєво змінити систему проведення виборів.

Очевидно, постанова ВРУ про оголошення місцевих виборів буде підтримано в залі. Проте ця постанова не дає жодної відповіді на питання, яке турбує всіх – за якими саме правилами будуть проходити вибори в органи місцевого самоврядування.

Згідно з європейськими стандартами демократії, не рекомендується змінювати виборчі правила в рік виборів. А тим більше за кілька місяців до них. Однак владою було прийнято відповідне політичне рішення змінювати правила гри і вони несуть за це відповідальність.

Переконана, будь-який законопроєкт про зміни до виборчого законодавства в умовах децентралізації – має бути погоджений між більшістю та меншістю, з усіма фракціями та групами ВРУ! Його треба прокомунікувати з суспільством та органами місцевого самоврядування, перш ніж голосувати.

Мене також турбує питання дотримання та адвокації гендерних квот для забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок на участь у виборах.

Цього тижня ми також святкуватимемо 30-ти річний ювілей ухвалення Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України. Саме парламент першого скликання відіграв вирішальну роль в становленні державного суверенітету України та проголошення Незалежності. Загалом, в усі найбільш визначальні для країни часи – Верховна Рада була центром прийняття непростих рішень, осередком відповідальності за ситуацію в країні. Це один із головних здобутків нашого парламентаризму.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 13 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова