Олена Кондратюк: Будемо й далі просувати політику рівності та боротися за важелі впливу

Щойно мала нагоду виступити під час круглого столу щодо рівності у політиці Кіровоградщини перед нашими регіональними агентами та агентками змін!

Я щиро радію, коли бачу, що робота щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків та ініціативи, спрямовані на досягнення цієї рівності не припиняються навіть у непростий час пандемії.

А жіноче лідерство продовжує сміливо і впевнено йти вперед. Як на національному, так і на регіональному рівнях.

І коли мені приходять новини, що наша мережа росте, як, наприклад, у Кіровоградській області, і цього року ви вже утворили 4 нові депутатські групи з гендерних питань (і в обласних, і міських, і районних радах), я розумію, що все не дарма і процес просування та досягнення рівності в Україні є незворотнім. Хвиля йде!

В Кропивницькій міській та районній радах 3 з 7 комісій очолюють жінки, і це чудовий результат!

Проте щодо паритетного представництва в радах, жінки не займають більше, ніж 30% від загальної кількості депутатів. Ще досі є ради, де жодна жінка не очолює комісії, але якщо й очолює, то як правило це соціальна або освітня сфери.

Але це все є зонами нашого росту, ми маємо точку відліку і точку прибуття, точку результату, якого ми прагнемо. Думаю, всіх нас задовольнить абсолютний паритет – 50 на 50!

Адже сьогодні все більше українських жінок демонструють, що вони здатні приймати ефективні та відповідальні рішення на всіх рівнях, причому не тільки у соціальному чи суспільному напрямках, але й у бізнесі.

Проте пандемія змінила життя жінок у всьому світі та в Україні. І тепер перед нами стоїть ще одне нагальне питання – як допомогти жінкам, становище яких погіршилося і яку роль можуть відіграти жінки в постковідну епоху.

Тому ми з вами повинні бути єдині у своїх діях, спільно просувати політику рівності та боротися за важелі впливу.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 22 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова