Олексій Захарченко: Роздуми про Форум молоді діаспори

Цими днями пройшов у Вінниці Форум молоді діаспори. Сиджу в потязі, дивлюсь у вікно, а думки все лізуть в голову.

6 років тому я вперше познайомився з молоддю діаспори і зачарувався нею. 5 років тому я отримав ґрант Президента України, і ми змогли провести перший Форум молоді діаспори у Києві.

Історична тоді подія була! 60 молодих українців із 30 країн світу – від Канади до Австралії – зустріли 20-ту річницю незалежності з молоддю з України. Після цього були форуми у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Одесі й тепер у Вінниці…

Проблеми в молодіжному середовищі діаспори почалися ще на минулому форумі в Одесі, де багато учасників були незадоволені програмою та форматом заходу. Було багато гучних заяв та критики, як виправданої так і не виправданої. Але вкінці дійшли консенсусу, домовились завчасно створити оргкомітет і провести наступний форум на високому рівні, змінивши формат програми.

Минув рік і ми зібралися у Вінниці. На жаль, майже нічого не змінилося, лише учасників від діаспори поменшало майже вдвічі. Але мене дуже неприємно здивували та засмутили декілька фактів цьогорічного форуму:

Факт 1. Напередодні заходу «Батьківщину Молоду», яка є традиційним партнером в організації форумів молоді діаспори, цинічно не включили до партнерів форуму, хоча організація і цього року зробила дуже багато для його організації. Ну хоча б, посприяла залученню 500 000 грн. на його проведення ( ще 200 000 грн. Надійшло від Міністерства молоді та спорту України, 200 000 грн. від Вінницької обласної державної адміністрації і 100 000 грн.  – від Вінницької міської ради).

Факт 2. На річних зборах Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО), на яких були присутніми аж 4 делегати, а 5-го обрали на цих же зборах, зняли з посади віце-президента СКУМО Данила Корбабіч з Канади. За це проголосували 3 із 5 делегатів. Не думаю, що це справедливе і правильне рішення, зважаючи на місію СКУМО – консолідацію та об’єднання української молоді всього світу.

Факт 3. На офіційному відкритті форуму, окрім президента СКУМО, ніхто з молоді діаспори не мав слова. Багато хто виступав, але не молодь діаспори. А це форум молоді діаспори! І сотні вінничан, присутні у залі, хотіли чути саме діаспору.

Факт 4. У програмі форуму не передбачено презентацій діяльності молодіжних організацій діаспори. По суті, учасники форуму не мали можливості комунікації, обміну думками, напрацювання нових проектів і т.д., вони могли лише ставити запитання на панельних дискусіях. Усе інше – поза програмою форуму.

Факт 5. Українські молодіжні організації, яких було немало на форумі (ПЛАСТ, СУМ, Батьківщина Молода, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Сокіл, Молодіжна рада Вінниці і т.д.), не мали можливості під час програми форуму обговорити можливості співпраці з молоддю діаспори і навіть презентувати себе. Цей факт нівелює саму ідею форуму.

На жаль, це не всі недоліки, а лиш основні. Дуже сумно, що в останні роки форум став майданчиком для піару та забезпечення власних інтересів деяких осіб, які навіть не є представниками діаспори, а молодь діаспори вже нікому не потрібна…

Я дуже переживаю за розвиток молодіжного руху в діаспорі і готовий робити все для його підтримки та популяризації в Україні, так само як і багато інших молодіжних організацій в Україні. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен молодий українець знав про те, що таке діаспора і пишався нею. Але ми хочемо бути партнерами. Партнерами в прямому розумінні цього слова!

Олексій Захарченко, голова Київської міської організації ВМГО «Батьківщина молода», Facebook, 25 серпня 2016 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова