Не скажу, що я є великим прихильником районних рад у Києві, але методи, якими вчора відклали вибори до райрад у столиці – це плювок у демократію і «класика» Партії Регіонів та «черновецьких».
Хто ще не знає, вчора Окружний адміністративний суд зупинив постанову ЦВК щодо проведення у Києві виборів до районних рад 27 березня до прийняття рішення судом. Коли буде прийняте рішення – невідомо. Це може бути місяць, а може бути й декілька років.
Що ж цьому передувало і хто за цим стоїть?
Найбільше вибори до районних рад не вигідні Віталію Кличку та партії «Солідарність», які не хочуть втрачати монополію на владу в столиці. Через це три дні тому Комітет виборців України («кишенькова» організація «Солідарності», де колишній багаторічний голова КВУ Олександр Черненко став нардепом від «Солідарності» на минулих виборах) почав піднімати хвилю, нібито вибори до райрад у Києві не потрібні.
Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що районні ради у містах – це пережиток радянської системи. Виникає питання, де ж була позиція КВУ у жовтні минулого року, під час виборів до райрад у Дніпропетровську, Харкові та інших містах?
Після цього 27 січня о 16:00 громадська організація «Громадський контроль «НАЖДАК» подає позов до Окружного адміністративного суду, який зупиняє постанову ЦВК.
Скажіть, хтось чув про цю громадську організацію раніше? Мені доводилося… «НАЖДАК» – це радикальна організація, відома своїми погромами неугодних та побиттями людей у Києві. Їхній проект «Модний вирок» ніби виступає за моральне здоров’я суспільства: проти наркотиків, алкоголізму та розпусного способу життя. Можливо, у цьому немає нічого поганого, але на практиці це виливається в побиття неповнолітніх активістами «МВ» під різними приводами: від зовнішнього вигляду потерпілого, до вживання ним різних алкогольних напоїв. Також активістами «МВ» б’ються представники ЛГБТ та представники інших меншин. Побиття знімаються на відео, а після викладаються в Інтернет.
Лідер «НАЖДАКА» – Микола Дульський, 1989 р.н., кандидат на посаду Київського міського голови у 2015 році і досить неординарна особистість. Багато хто пов’язує його з партією «Єдність» Олександра Омельченка, який також є маріонеткою Кличка.
Отже, спрацювала класична «регіоналівська» схема: спочатку піднімається хвиля в експертному середовищі, а потім сумнівна громадська організація подає позов до суду, який задовольняється. Експерти задоволені, «громадськість задоволена», влада тут ні до чого – білі та пухнасті.
Плювати вони хотіли на киян та їхні демократичні права! Банда при владі, схеми працюють, життя продовжується…
Олексій Захарченко, голова Київської міської організації ВМГО «Батьківщина Молода», Facebook, 28 січня 2016р.