Олексiй Захарченкo: Депутат повинен бути представником інтересів своїх виборців

Інтерв’ю з Олексієм Захарченкoм, кандидатом на місцевих виборах від партії «Батьківщина».

 

ЗахарченкоРозкажіть, будь ласка, про основні пункти вашої передвиборчої програми.

Ми з Командою розробили конкретний поетапний план змін у нашому районі, попередньо провівши для цього ряд соціологічних опитувань та виділивши у їх процесі конкретний перелік найактуальніших проблем. Окрім того, я про них знаю не з чуток, адже сам живу в окрузі, де балотуюся зараз.

Поетапний план включатиме саме найгостріші проблеми нашого району: це контроль за ремонтом доріг та чистотою під’їздів, вирішення питання з перебоями води і встановленням теплових лічильників у будинках для економії мешканцями на оплаті комунальних послуг, створення пристосованих зон для відпочинку на набережній Дніпра та встановлення спеціально оснащених зон для вигулу домашніх улюбленців.

Я пропоную чіткий алгоритм вирішення цих проблем. Хочу людям показати, що ставлю перед собою об’єктивні, реальні цілі та готовий їх реалізовувати. Деякі із пунктів програми ми уже почали втілювати у життя. Йдеться, насамперед, про встановлення вбиралень для собак. Їх уже декілька на окрузі.

Які якості повинен мати депутат українського міста чи села? Чим повинен займатися в першу чергу?

Депутат, перш за все, повинен бути представником та захисником інтересів своїх виборців. Проте часто, отримавши мандат, обранці забувають про це.

Я вважаю, що кожен депутат має бути чесним і відкритим перед людьми, виконувати свої обов’язки та звітувати перед виборцями! Ми повинні змінити уявлення населення про чиновників, як про недосяжних бюрократів і корупціонерів!

Ваші перші кроки на посаді у разі вашого обрання?

Як я говорив, ми уже почали втілювати в життя нашу програму. І плануємо продовжувати в тому ж дусі не збавляючи темпу!

Першочерговим є вирішення нагальних проблем мешканців Оболоні, які турбують їх чи не щодня. І зробити це не так вже й складно! Потрібно лише бажання і трохи наполегливості. Маючи офіційні повноваження, це дозволить впливати на безліч структур і контролювати хід виконання їх робіт. Наприклад, відхилення від плану ремонту доріг у районі тощо. В результаті ми зможемо не збивати ноги об ями і отримувати належної якості послуги, за які платимо. Ще у 2015 році я обіцяю провести експертну перевірку на придатність до використання ліфтів в кожному будинку округу та оснастити вбиральнями для собак усі місця вигулу домашніх тварин на окрузі.

Чи розглядаєте ви – ваша партія – можливі коаліції після виборів і з якими політичними силами?

Так, розглядаємо. І це обов’язково будуть демократичні політичні сили, які працюватимуть на результат і боротимуться із корупцією. Адже спільними ідеями і зусиллями ми зможемо зробити набагато більше, ніж кожен з нас поодинці.

Я вірю, що є однодумці, які йдуть у владу не задля покращення свого матеріального становища, а які працюватимуть на народ, на зміни на краще, на наше майбутнє, і саме в них я бачу колег, а не конкурентів.

Як ви оцінюєте закон про вибори? Які в ньому є недоліки і які переваги порівняно з попереднім законом?

Я вважаю, що закон насправді прогресивний та покладе початок реформуванню виборчої системи в Україні. Проте він не досконалий і звісно має свої «плюси» та «мінуси»:

«+» Відкриті рейтингові списки, які нікому не гарантують перемогу і зменшують рівень політичної корупції.

«+» Вибір мерів великих міст в два тури, що робить їх більш легітимними в очах громади. Водночас це спричинить додаткові витрати з бюджету, але завдяки «другому туру» обраний голова стає більш репрезентативним.

«+» Гендерна квота, що дозволяє жінкам реалізувати себе в політиці. За новим законом в списках партій повинно бути не менше 30% представників іншої статі.

«+» На вибори йдуть лише політичні партії. Це сприятиме розвитку партійного будівництва і політичних ідеологій, стане бар’єром для створення «одноразових партій-одноденок» під вибори.

«-» Складна система, де з округу може бути або декілька кандидатів, або взагалі жодного. Є вірогідність того, що багато округів залишаться без депутатів, а від цього, насамперед, постраждають виборці.

«-» Можливість відкликання партіями депутатів, що дає поле для маніпуляцій і боротьби з «неугодними». То ж депутати ризикують відкрито відстоювати свою думку, що не збігається з партійною.

«-» Законодавчим чином встановлений фіксований прохідний бар’єр на місцевих виборах – явище негативне, адже у місцевих радах набагато менша кількість депутатів, ніж у Верховній Раді України. Тому введення фіксованого бар’єру знизить рівень репрезентативності виборців своїми депутатами, чого не можна допускати.

Як побороти корупцію в державі, особливо на місцевому рівні? Ваш рецепт з 5 кроків.

Я завжди говорив, що починати потрібно із себе. Люди самі є ініціаторами розвитку корупції. В першу чергу не давайте хабарів і корупція в країні зникне!

По-друге, потрібно контролювати політиків. Особливо тих, кого Ви самі обрали. Інструментами цього можуть бути: громадські обговорення, зустрічі з депутатами, акції, тиск в Інтернеті тощо.

По-третє, необхідно прийняти Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами». Це дозволить громадянам, яким стало відомо про факти корупції, порушувати кримінальні провадження, користуватись технічними засобами для фіксування злочину, подавати клопотання про застосування заходів забезпечення у кримінальному провадженні й оскаржувати бездіяльність та інші незаконні дії слідчого та прокурора.

По-четверте, необхідно зробити відкритими всі тендери на державні закупівлі та запровадити прозоре звітування про всі фінансові операції в органах державної та місцевої влади.

І на кінець, необхідно ввести посаду антикорупційного прокурора. Його роль критично важлива, оскільки, якщо співробітники антикорупційної прокуратури будуть комусь підконтрольні, то жодне розслідування ефективно проведене не буде.

Оцініть перебіг реформ в Україні. Чому на вашу думку, реформи забуксували?

Тому що наш уряд просякнутий корупцією і нікому не на руку реформи, які можуть давати людям контроль над владою. На місцях ті ж самі схеми, які діяли за режиму Януковича. Систему потрібно змінювати повністю. Я розумію, що для цього потрібен не один рік, але потрібно вживати шокові заходи уже зараз. Проте цього й досі не відбувається. Міністри-ентузіасти, які намагались змінити ситуацію, як, наприклад, екс-Міністр економічної політики Павло Шеремета чи екс-Міністр охорони здоров’я Олег Мусій, були викинуті «за борт» корумпованою системою.

Чи є політична воля впроваджувати реформи? Чи є хоч одна реформа, котра на вашу думку стала ефективною? Назвіть її\їх.

Воля в керівництва держави є, але спокуса заробити гроші – більша. Не було б такої розвиненої корумпованої системи, то й реформи б у нас впроваджувались набагато швидше і ефективніше.

Прикладом успішної реформи, на мою думку, є нова поліція. Компетентні, толерантні, молоді, які з повагою ставляться до людей. Повна відмінність від міліції старого зразку. Люди довіряють їм. Це дало якусь певну впевненість народу і вселило спокій. Вважаю, що це перший крок до позитивних змін і наближення нас до справжнього європейського життя. Маю надію, що всі майбутні реформи, як в місті, так і в країні, будуть аналогічними.

Які економічні реформи потрібно провести на місцевому рівні в першу чергу?

Найперше і найголовніше – це запровадити економічну децентралізацію. Дуже важливо, щоб якомога більше податків залишались саме у місцевому бюджеті. Це б сприяло певній економічній незалежності громади і дозволило б використовувати кошти безпосередньо на нагальні потреби міста чи села. Люди б розуміли, на що у них беруть гроші і мали б змогу контролювати їх використання.

Також вважаю необхідним реалізовувати принцип субсидіарності і цим надати право приймати рішення безпосередньо на місцях, а не отримувати вказівки «зверху». Це дасть змогу набагато оперативніше та ефективніше вирішувати відповідні проблеми.

Що має бути змінено на Вашому місці проживання?

Я, як і кожен мешканець Оболоні, хочу, щоб мій під’їзд і двір були чистими й доглянутими. Погодьтесь, що набагато приємніше щодня бачити, наприклад, висаджені квіти аніж гори сміття. Як я і говорив, ми уже почали встановлювати собачі вбиральні, щоб позбавитись однієї із актуальних проблем не лише району, а й міста.

Також будемо контролювати, щоб дитячі майданчики були у відповідному стані і діти могли повноцінно гратись на справних гойдалках та в чистому піску, а не копирсатись в бруді.

Дуже важливою проблемою також є справність ліфтів в багатоповерхівках, адже це наражає людей на небезпеку! Ми будемо добиватись експертної перевірки ліфтів на придатність і в разі виявлення проблеми вимагатимемо їх негайної заміни.

Польсько-український портал, 20 жовтня 2015р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова