Олексій Рябчин: Шпаргалки майбутнім нардепам

Зовсім нещодавно я давав 10 порад майбутнім парламентаріям та ділився своїм особистим рецептом успіху. Але, як виявилося, питання у починаючих політиків можуть виникати зовсім неочікувані.

Відповім публічно на одне з поширених питань, яке зараз мені задають: чи стане навчання за кордоном підставою відмови в реєстрації кандидатом як порушення вимоги проживання на території України протягом останніх 5 років?

Відповідь: ні. Видихайте.

Дійсно, Закону України «Про вибори народних депутатів України» у статті 60 однією з підстав відмови в реєстрації кандидата у депутати називає виявлення обставин, які суперечать статті 9 цього Закону, зокрема, вимоги проживання в Україні протягом останніх 5 років.

Так, народним депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 5 років.

При цьому, проживання в Україні означає:

проживання на території в межах державного кордону України;

перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України;

перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;

перебування на полярній станції України;

перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

Як ЦВК оцінює період навчання за кордоном?

Проблема в тому, що закон про вибори не регулює питання навчання за кордоном. Тому, враховуючи відому практику, комісія керується абзацом 11 статті 1 Закону України «Про громадянство України», хоча формально він стосується передусім не виборчих відносин, а відносин щодо громадянства.

Згідно цього закону, не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, НА НАВЧАННЯ, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.

Тому, у разі виникнення будь-яких питань на етапі реєстрації, будьте готові надати підтверджуючі документи, дипломи, сертифікати, довідки. Фото зі стенду почесних випускників вашого ВНЗ для ЦВК не підійде. Хіба тільки для власної Вікіпедії.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 червня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова