Олексій Рябчин: Чергове тарифне збудження на Банковій

Ну ніяк не може зупинитися Президент України у своїх спробах «замилити» тему підвищення цін на газ на 23,5%.

Бо незручно ж перед людьми вийшло: у червні 2017 року під час відкриття Трипільської ТЕС обіцяєш знизити тарифи на газ, а вже у жовтні 2018 даєш добро на їх підвищення.

Улюблена казка Банкової – кредит МВФ потрібен, щоб повернути борги, які взяла якась «la femme» 2008 року. Тоді, нагадаю, була світова фінансова криза, і Юлія Тимошенко домоглася допомоги від МВФ під 3% річних. І тоді голова Спостережної ради НБУ Петро Порошенко цьому аплодував.

За умовами програми МВФ stand-by, погашення цих кредитів мало відбутися за три роки, що і було зроблено у 2012. Це має бути добре відомо тодішньому міністру економіки Петру Порошенку за президентства Віктора Януковича.

А потім кредити почали брати уряди президента Петра Порошенка. І тепер, у 2019, Україна має повертати МВФ 6,8 млрд дол. кредиту, отриманого Яценюком. За цілковитої згоди Порошенка.

В обмін на який тарифи тоді підняли з 70 коп. до 3,6 грн за кубометр, і не зробили нічого, щоб захистити населення та досягти економічного зростання, про що я вже писав на УП.

У 2016 році Гройсман і Порошенко підняли тарифи з 3,6 до 7 грн за куб. З листопада 2018 ціна на газ зросла до 8,5 грн за куб. При цьому гроші продовжують позичати не тільки в МВФ, під колишні 3%, а вже під 9%. До речі, Уряд Тимошенко не використовував євробонди через великий відсоток.

Нагадаю, якщо хтось забув: листопадове підвищення на газ далеко не останнє.

З 1 листопада на рівні 8550 грн за тисячу кубометрів; з 1 травня ціна зростає до близько 9 850 грн за тисячу кубометрів; з 1 січня 2020 року – до понад 12 300 грн.

Ось тільки зі зростанням тарифів зростає…рівень неплатежів й заборгованості. За даними Олексія Кучеренка, на 2017 рік заборгованість перед «Нафтогазом» досягнула 107 млрд гривень! Для латання дірок від цих «досягнень» зараз «Нафтогазом» випускаються облігації на 1 млрд €! Додайте ще 50-70 млрд грн. на субсидії і зробіть висновки про успіх тарифної політики і рівень енергетичної бідності, однієї з найбільш ресурсно багатих країн в Європі. Чи в цьому також Тимошенко винна?

Життя «по-новому» триває. Але у кожного своє: український ВВП, за даними МВФ, найнижчий в країнах ЄС, тобто українці найбідніші. Водночас капітал Порошенка, президента країни, яка воює, збагатився за цей рік на 10%, до 1,1 млрд доларів.

Нагадаю фразу Юлії Тимошенко, що зібрала велику кількість овацій вчора на безпековому форумі.

«Обіцянку Порошенко про нульову толерантність до корупції я втілю в життя. Якщо ви це підтримаєте, я в першу чергу випробую її на самому Порошенко».

Може саме тому таке чергове збудження на Банковій?

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда.Блоги, 31 жовтня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова