Олексій Рябчин: Верховна Рада підтримала два законопроекти для переселенів зі Сходу

Ми вже зробили деякі речі для людей зі Сходу та Криму: ми ухвалили закони, які підтримують переміщені вищі навчальні заклади, а також закон, який дає право дітям з окупованих територій Донеччини та Луганщини переїхати на контрольовані Україною території і навчатись за спрощеною процедурою в таких переміщених вишах.

Ми рятуємо цих дітей від окупації: минулого року вже тисяча абітурієнтів змінили місце проживання і навчаються в Україні.

Однак нам ще доведеться поборотись за виборчі права вимушених переселенців. Ці люди вже стали членами нових громад, але лишаються безправними (хоча деякі з них вже навіть обираються мерами або сільськими головами).

Цього року Мінфін виділив, а «коаліція» проголосувала бюджет, де передбачено менше коштів на підтримку внутрішньо переміщених осіб, хоча кількість переселенців зростає. Так само нам доводиться змушувати Мінфін виділяти кошти на стипендії та безкоштовне проживання для переселенців-студентів.

Ми в боргу перед переселенцями, які, коли сталась окупація, обрали Україну. Зараз до них в багатьох випадках ставлення гірше, ніж до людей з місць позбавлення волі. Але, попри скрути і дуже принизливе ставлення з боку влади, вони продовжують боротись за українські Донбас та Крим.

Міністерство соцполітики на кожен наш закон вигадує нову довідку, щоб життя переселенців не стало хоч трохи легшим. Вони змушені боротись з тотальною бюрократією, яка змушує їх думати лише про папірці.

Президент через РНБО ввів блокаду, щоб захистити олігархів, у яких забирають підприємства. Але ніхто не захищає переселенців, у яких позабирали житло, малий та середній бізнес, за воїнів, які гинуть на фронті. Подивіться, скільки людей страждають на блокпостах та гинуть під ворожими кулями! Часто вони позбавлені елементарного: туалетів, обігріву.

Нам треба ще дуже багато зробити для того, щоб поборотись за українські Донбас і Крим. Я вдячний людям, які постійно ведуть цю боротьбу і піднімають це питання на різних майданчиках. І ми повинні боротись не лише за території, а й за серця та розуми українців, які опинились в окупації, як це роблять наші хлопці на фронті.

Фракція «Батьківщина» одностайно підтримала переселенців та голосувала «за» обидва проекти законів.

Законопроект №2481Д «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» захищає переселенців від завищення вартості комунальних послуг в місцях їх компактного проживання. Також враховано попередження зловживань не лише з боку постачальників, а й з боку власників майна, що використовується для компактного поселення.

Законопроект №4022а «Про внесення зміни до ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» усуває законодавчу неузгодженість, виключаючи довідку про взяття на облік ВПО з переліку документів, до яких відносять відомості про перебування.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 березня 2017р.

 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова