Олексій Рябчин: В коаліції немає голосів для реформ

Своєю думкою про новий політичний сезон в ефирі радіо «Голос столиці» поділився народний депутат України від «Батьківщини» Олексій Рябчин.

Чи готова фракція голосувати за озвучені реформи і за порядок їхнього розгляду?

— Дійсно, є процедурні моменти, і це традиція така, коли спікер збирає представників фракцій для того, щоб обговорити порядок денний. Є побажання фракцій, закони, які кожна фракція вважає для себе пріоритетними. Вони збираються і якраз перед початком нової сесії це все озвучується. Такі робочі наради були, однак погоджувальна рада, яка буде відбуватись в понеділок, багато чого прояснить.

Наприклад, наша фракція «Батьківщини» на чолі з лідером Юлією Тимошенко традиційно збирається на засідання фракції перед погоджувальною радою для того, щоб погодити, відчути ті позиції, які є, тому що депутати збираються з регіонів, відчувають настрої людей і що треба озвучити на погоджувальній раді.

Також у нас буде традиційна експертна рада фракції, де ми з експертами, фахівцями, представниками громадянського суспільства обговорюємо ці законопроекти в порядку денному, які є, і кожна людина в Україні може зараз зайти на сайт ВР і там стоїть такий попередній порядок денний, на якому одним із головних законопроектів вівторка буде освітянська реформа. Також дуже цікаві законопроекти є щодо переходу бухгалтерському законодавству України на міжнародні стандарти.

У четвер стоїть одним із перших питань питання медичної реформи. І якщо стосовно освітянської реформи більш менш зрозумілі речі, там є декілька правок, які будуть дискутуватись — стосовно мови, стосовно певних технічних нюансів, то стосовно медичної реформи ясності поки що менше. «Батьківщина» вже озвучила, що вона не підтримує багато положень цієї медичної реформи. Ми не побачили найголовнішого — страхової медицини. Однак зрозуміло, що той стан медицини, який є зараз в країні, він неприпустимий, і чи не погіршать цей стан, який є, ті реформи, які пропонуються Кабміном, будемо дискутувати якраз в понеділок. У нас будуть і лікарі, і фахівці цієї галузі.

Будемо дискутувати для того, щоби остаточно ухвалити ці рішення. А стосовно пенсійної можу сказати, що фракція «Батьківщина» не вважає зміни до пенсійного законодавства за реформу, тому що, якщо розібрати, то там індексація пенсій, осучаснення пенсій, скасування податку на працюючих пенсіонерів — це не реформа, це просто здоровий глузд, і це повинен виконувати кожен уряд осучаснення, індексація тощо. Однак є речі, які погіршать, дійсно, стан пенсіонерів, і ми проти них будемо категорично наполягати, щоби до другого читання вони не пройшли, а щоби люди дійсно отримали заслужено свою підвищену пенсію.

Чому пенсійну реформу почнуть розглядати у жовтні? Можливо, будуть кардинальні зміни?

— В коаліції немає голосів. Тому якщо навіть в БПП не бажають голосувати за ці законопроекти. Які ми бачимо сигнали? Навіть представник БПП Олексій Гончаренко, який більш схильний до президента України, ніж до прем’єра, ми бачимо якийсь розподіл, хто більше отримає бонусів від цих пенсійних змін, тому що зараз є напруження в стосунках між президентом та прем’єром. Вони не можуть поділити між собою електоральні речі, якісь амбіції там грають.

Також ми бачили намагання, наприклад, того самого Гройсмана не допустити дерибану бюджету, який хотіла зробити президентська частина, більш лояльна до президента. І це стосовно схеми, яку намагались зробити з повернення ПДВ через бюджет податковий, який очолює пані Южаніна, більш лояльна до президента. Ми бачимо дуже багато такої політики, і саме тому через цих політиків, через тих, хто отримує якісь «плюшки», якісь бонуси, хто буде більше стрічок перерізати, відкриваючи школи, і казати, як він любить народ, від цього люди страждають, які вже б могли отримувати підвищену пенсію, вже могли би не оподатковуватись їхні пенсії, якщо вони працюють.

До речі, законопроект «Батьківщини» два роки тому зареєстрований, не розглядається. Просто можна проголосувати один законопроект, це зробити дуже швидко, і люди вже не будуть платити податки з пенсії, якщо вони працюють. Індексацію та осучаснення пенсій треба робити.

Пенсійну реформу будуть розглядати у жовтні, а підвищення пенсій обіцяють з 1 жовтня. Як це порівняно?

— Я коментую думку окремого депутата, який є заступником голови фракції БПП Олексія Гончаренка, наскільки я розумію, однак давайте подивимось на позицію уряду, давайте подивимось на позиції інших фракцій на засіданнях погоджувальної ради. Просто плітки і слова одного депутата, який розставив власні якісь пріоритети, тому що для нього важлива більш медична реформа, я б на це не зважав. Тут навіть з цього ми бачимо пріоритети влади — не люди, не їхнє скрутне становище, а лише власні інтереси, власні амбіції та політичний рейтинг.

Мені здається, що головна проблема зараз — це тотальна бідність населення, на яку потрібно кинути найбільші зусилля уряду, парламенту та президента, а все інше — зачекає.

Чи будуть зустрічі фракцій з прем’єром?

— Прем’єр, взагалі я не пам’ятаю, щоби заходив до фракції «Батьківщина», коли ми стали в опозицію. До нас приходять міністри. Я пам’ятаю, ми спілкувались з пані Лілією Гриневич, пан Геннадій Зубко приходив, міністр транспорту приходив, коли треба голоси «Батьківщини», і там, дійсно, є державницька позиція.

«Батьківщина» завжди дає  свої голоси, спілкуємось з міністрами або, наприклад, як у випадку з виконувачкою обов’язків міністра охорони здоров’я ми аргументовано дали наші пропозиції, якщо будуть враховані, ми даємо голоси. Вони не були враховані, ми не голосували за цю реформу. Фракція «Батьківщина» завжди по-державницьки ставиться до своїх зобов’язань, даємо альтернативу, аналізуємо всі законопроекти і приймаємо відповідне рішення.

Голос столиці, 2 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова