Олексій Рябчин: У Раду повертаються найгірші практики часів Януковича

«Закон 13 квітня» про ринок електроенергії.

Протягом останніх днів разом із експертами та своєю командою готував правки до законопроекту «Про ринок електричної енергії України», який минулого тижня парламент відправив на повторне друге читання.

Ці правки були спробою захистити населення від зростання ціни на електроенергію. Також ними я намагався захистити галузь відновлювальних джерел енергії – єдину, в яку йдуть інвестиції.

Мої пропозиції змін до законопроекту мали захистити право українців на доступний електротранспорт – тролейбуси, трамваї, – який не зможе існувати за ринкових цін, оскільки поки що несе соціальне, а не комерційне навантаження.

У залі до мене підходили депутати-мажоритарники, які висловлювали готовність проголосувати за цю правку. Навіть віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко відзначив її актуальність.

_APM8696

Загалом я подав 103 правки, з яких понад 40% були враховані, що свідчить про фаховий підхід до покращення контраверсійного законопроекту.

Ми з командою працювали всі вихідні, понеділок і вівторок, а в середу я захищав ці правки на засіданні профільного Комітету ВРУ з енергетики.

Але сьогодні на нас чекала глибока фрустрація. Голова парламенту Андрій Парубій не дав можливості захистити правки в залі голосування, нехтуючи елементарною повагою до депутатів. Він зробив це всупереч нормам Регламенту та процедур розгляду законопроектів у другому читанні.

Я розумію, що всі вже звикли до порушення процедур та правил, навіть, до кнопкодавства. Я бачу, що люди вже навіть толерують факт того, що 80 правок сьогодні без публічного обговорення та розгляду були проголосовані пакетом, а точніше сказати – «скопом». Щорічні бюджетні ночі до ранку, на жаль, привчили до нехтування всіх основ і принципів парламентаризму.

_APM8690

Але навіть за часів Януковича не було такого, щоб депутатів позбавляли можливості захистити свої пропозиції! Чим поведінка нинішнього спікера відрізняється від поведінки його попередника Рибака, за якого, всупереч правилам і логіці, були проголосовані сумнозвісні «закони 16-го січня»?..

Прикро, що Андрій Парубій повторив такий не найкращий досвід виключно заради інтересів монополій та олігархічного українського бізнесу.

А все тому, що депутатам від нової більшості – БПП, «Народний фронт», Опозиційний блок, Радикальна партія і групам – треба було задовольнити особисті потреби, і вони не бажали витратити ще півгодини на роботу в залі. Щобільше, навіть не бажали надати можливість тим депутатам, які дійсно доопрацьовували документ, донести свою позицію до українського народу.

Андрій Парубій, який сам неодноразово був в опозиції, прекрасно знає, як важливо мати можливість висловлювати свою фахову думку з трибуни Верховної Ради.

Мене глибоко розчарувала така непрофесіональна поведінка спікера, а допущені з його подачі порушення Регламенту, вочевидь, надовго заплямують його репутацію.

Я особисто п’ять разів підходив до нього і показував на свої правки, які бажаю доповісти, але був позбавлений такого свого законного права.

Боротьба триває, і хамство, і несправедливість тільки надихає на боротьбу за те, у що віриш.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», «УП. Блоги», 13 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова