Проблемами Донбасу має займатися віце-прем’єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в Укрінформі на презентації книги «Художник війни», присвяченої подіям і людям Донбасу.
«У нас є багато органів і служб, які займаються проблематикою Донбасу. Але немає людини, яка координує цю роботу. Має бути віце-прем’єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій, який координував би роботу усіх цих органів, створюючи єдину державну політику, якої немає», – відзначив він.
Олексій Рябчин вважає, що у віце-прем’єр-міністра має бути потужна команда, що включає, зокрема, представників проукраїнського Донбасу і кримських татар.
«Має бути потужне міністерство з координації дій, йому має бути підпорядковане Агентство з відновлення Донбасу. Очолити його має представник проукраїнського Донбасу, його заступником має стати кримський татарин – для того, щоб люди бачили, що вони представлені в Києві, про них хтось піклується, і цей хтось відповідальний за це за все», – наголосив народний депутат.
Водночас, він зауважив, що на Мінських переговорах немає жодного представника Донбасу, який би боровся за Донбас і хоче туди повернутися.
«Ті люди, які представляють Україну, не мають наміру повертатися туди, і те, про що вони домовляються, може бути неприйнятне для біженців. Таких людей, які боролися за проукраїнський Донбас, включити неважко. Якщо цього не роблять, тоді можливі такі домовленості, яким люди не вірять», – вважає Рябчин.
Політик наголосив і на тому, наскільки важливо для України завоювати довіру жителів Донбасу, «до того ж у нас фактично продовжується стара політика, коли думкою пересічних громадянах мало хто цікавився, навіть у критичний момент – на початку протистояння на Сході України в 2014-му».
«Перші представники уряду приїхали на Донбас тільки на початку квітня, коли вже увесь Донецьк і Луганськ палав. І вони почали спілкуватися не з людьми, а з місцевою елітою, намагаючись задушити конфлікт і про щось домовитися, – тим самим показуючи, що їм не важливі проблеми маленького українця, який під впливом російської пропаганди не розумів, що відбувається в Києві. Ми бачимо, що тоді, ще півтора роки тому, можна було впливати, спілкуватися з людьми. І це не було зроблено», – підсумував член фракції «Батьківщина».