Олексій Рябчин: Паризька кліматична угода матиме позитивний вплив на розвиток України

Паризька угода матиме значний вплив на економіку, фінанси та науково-технічний прогрес.

Про це заявив після ратифікації Угоди у парламенті народний депутат від «Батьківщини», голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу ВРУ Олексій Рябчин.

«Досягнення цілей Угоди можливе буде лише при застосуванні сучасних технологій, які забезпечують зменшення енергоємності виробництва та скороченні викидів парникових газів. Такі нові технології мають бути запроваджені в промисловості, енергетиці, транспорті та навіть житлово-комунальній сфері», – зазначив він.

За словами Рябчина, для того, щоб зробити можливим цей процес, країни-учасники передбачають виділення не менш ніж 100 млрд доларів щорічно на кліматичне фінансування, проекти промислового та інфраструктурного розвитку.

Народний депутат переконаний: «Саме в контексті отримання кліматичного фінансування важливою є оперативна ратифікація Угоди Україною».

«Звичайно, у країні, яка перебуває в війні, здається, що говорити про зміну клімату не зовсім доречно чи актуально. Проте якщо мова йде про «зелені» інвестиції, створення «зелених» робочих місць, технології та інновації, низьковуглецевий або екологічний транспорт, про сучасну науку, яка рухається саме в цьому напрямку, робить відкриття і несе значну користь державі, – суспільство отримує підвищення соціально-економічних стандартів життя і люди стають прихильниками «зеленого» переходу. Це вже підтверджено економічно розвиненими країнами світу», – наголосив Олексій Рябчин.

Він також зауважив, що в рік, коли Україна відзначала 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи,  «Верховна Рада України продемонструвала розуміння важливості глобальних екологічних проблем і вийшла на шлях світового лідерства у боротьбі з наслідками зміни клімату».

Парламентар уточнив, що Україна стала 20-ою країною, яка ратифікує Паризьку угоду, випереджаючи країни ЄС, США, Канаду, Японію.

«Паризьку угоду було підписано в квітні цього року 175 країнами світу. Цей міжнародний договір має на меті не допустити зростання глобальної температури на Землі більш ніж на 2°С до 2100 року і докласти зусиль, щоб зростання не перебільшило 1,5°С. Угода має створити умови, за яких кількість викидів стане такою, яку зможе поглинати середовище без шкоди для природи», – нагадав політик.

Олексій Рябчин також наголосив на перевагах приєднання до паризької кліматичної угоди: «Такі міжнародні інституції, як Світовий Банк, ЄБРР, ПРООН, Агентство США з міжнародного розвитку та інші, ще інтенсивніше зможуть надавати допомогу та інвестиції для розвитку низковуглецевих технологій та відповідних проектів для всіх галузей економіки і населення».

«Отже, на проекти, які включатимуть «зелену» складову, можна буде знайти кошти не лише в Україні (приватні чи бюджетні), а й за кордоном, від міжнародних інвесторів», – прогнозує політик.

Паризька кліматична угода набере чинності після ратифікації щонайменше 55 державами, обсяг викидів парникових газів яких становить щонайменше 55% від загальносвітових.

Фракція «Батьківщини» підтримала своїм голосуванням ратифікацію Паризької кліматичної угоди.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова