За 25 років незалежності Україні так і не вдалося втілити реформи у сферах енергозбереження та скорочення споживання енергоносіїв.
Про це заявив голова підкомітету Верховної Ради з енергозбереження та енергоефективності Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин, виступаючи у Києві на Французько-українському бізнес-форумі.
«Коли ми зараз говоримо, що промисловість скоротила використання газу, то прекрасно розуміємо, що на це впливає криза, війна, промисловість зупиняється, що, своєю чергою, відбивається на нашому ВВП. Але насправді наша промисловість, як і житлово-комунальне господарство, неефективно використовує ресурси», – зазначив народний депутат.
Олексій Рябчин позитивно відзначив той факт, що на Французько-український бізнес-форум щодо енергоефективності з’їхалися французькі інвестори, фахівці, які працюють у цьому напрямку.
Він нагадав, що лише цього літа в Україні вже відбулося понад десяти зустрічей, де йшлося про реформи в сфері енергозаощаджень.
«Це – тренд, ніша, яка утворилася. І вона повинна перетворитися на ринок. На ньому люди повинні вміти заробляти. І ми як влада не повинні їм у цьому заважати, щоб поліпшити загальну ситуацію в країні», – переконаний депутат від «Батьківщини».
Рябчин вважає, що для України – це критична точка виживання: «зменшивши споживання енергії, російської та західної і, зрештою, власної, ми зможемо її продавати, більше інвестувати власних ресурсів у розвиток країни».
Голова парламентського підкомітету з енергоефективності також сподівається, що завдяки нещодавно прийнятому закону про енергосервісні компанії ці структури незабаром почнуть працювати в Україні.
Як автор цього закону, який в силу обставин створювався і приймався дуже швидко, за скороченою процедурою, Олексій Рябчин запевнив, що готовий вислухати зауваження та вносити відповідні зміни в документ.
«Ми готові реагувати на запити бізнесу та громадянського суспільства», – цитує депутата від «Батьківщини» газета «День».
Олексій Рябчин також нагадав, що Верховна Рада свого часу прийняла зміни до закону про зелену енергетику, тим самим його деполітизувала і демонополізувала, припинивши дію положень, які дозволяли певним політикам «знімати вершки» з альтернативної енергетики та водночас створювали для цієї галузі негативний імідж.