Олексій Рябчин: Ключові питання нового політичного сезону

Про те, з якими ініціативами зібралася у новий політичний сезон фракція «Батьківщина», розповів сайту «Новое время» народний депутат Олексій Рябчин.

1 – Прийняття бюджету на 2017 рік. Бюджет – це квінтесенція держполітики та стратегії розвитку. Я особисто, як і фракція Батьківщина, будемо контролювати і домагатися того, щоб не погіршилася соціальна підтримка населення і були забезпечені можливості для обороноздатності. Стипендії, допомогу для інвалідів та інше не можна різати так, як зараз. Давайте затягнемо паски корупціонерам, а не народу.

Ми дали завдання регіональним відділенням партії передати свої пропозиції по формуванню бюджету, на підставі яких будемо формувати спільну карту наших вимог.

2 – Лібералізація податкового законодавства. Нас цікавить підтримка малого та середнього бізнесу, фермерських господарств, а не тільки великих агрохолдингів. Економіка повинна бути ринковою, але не забувати про людей.

3 – Врегулювати ситуацію з тарифами. Держпідприємства не повинні платити таку велику ренту за видобуток газу. Чому приватні підприємства платять від 19% до 25% ренти залежно від глибини свердловин, а державні – 50%? Якщо ми знизимо ренту на газ – це знизить вартість газу для споживачів.

Також потрібно захистити українців від монополістів, що не було зроблено. Необхідно ввести посаду енергетичного омбудсмена або омбудсмена по тарифам, щоб було зрозуміліше. Він може бути як радником при Кабміні, так і чиновником з більш широкими повноваженнями втручання в тарифоутворення. Споживачі ж пишуть по 300-400 скарг в день в різні організації: у кого-то лічильник не так працює, комусь нарахували 10 кіловат використаної електроенергії, а він використовував 5, комусь не перерахували якісь пільги.

У нас же є бізнес-омбудсмен, Хатія Деканоїдзе створила поліцейського обмудсмена, за цією аналогією повинен бути і енергетичний омбудсмен.

Нам потрібно стимулювати внутрішнє споживання і піднімати рівень життя людей. А тарифи забирають у людей цю різницю на розвиток, поліпшення життя. Хтось називає це популізмом, але пожвавлення внутрішнього ринку це та економічна модель, якої ми дотримуємося.

4 – Розвиток енергоефетивності. Я особисто займаюся цією темою і вважаю це одним з питань виживання країни. Необхідна імплементація 27-ї директиви з енергоефективності, створити профільний Фонд, прийняти закон про енергоефективність будівель, запуститиенергомодернізацію бюджетних та комунальних об’ектів за стандартами ESCO та забезпечити енергоефективність держзакупівель. У нас держава підняла всім тарифи, а самі закуповують старі неефективні лампочки і енерговитратне обладнання.

5 – Підтримка переселених з Донбасу вишів, це мій особистий пріоритет. У минулому році був прийнятий закон за мого співавторства, який дозволив людям з окупованих територій вступати до ВНЗ без ЗНО. Це дозволило переїхати до Україну близько тисячі дітей. Боротися потрібно не за територію, а за людей.

Зараз постало питання про ліцензування та сертифікацію переселених ВНЗ, у них не вистачає наукового і кадрового потенціалу, десь гуртожитків і кабінетів – потрібно спростити їм життя. Це патріотично налаштовані люди, без яких ми Донбас реінтегрувати не зможемо.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», інтерв’ю для сайту «Новое время», 3 вересня 2016-го.  

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова