Звітували про кліматичну конференцію ООН в Бонні.
Українська делегація змогла відстояти можливість залучення міжнародного фінансування задля розбудови інституційної спроможності перехідних економік, до яких відноситься й Україна.
Але Паризька угода – це не про ті кошти, які тобі обіцяли за продаж квот, як в Кіотському протоколі. Це про ті кошти, які ти сам здатен залучити.
Тепер завдання влади – зробити наші проекти, наше законодавство настільки інституційно спроможними, щоб ми залучили це «зелене» фінансування якомога більше.
Але дуже складно говорити про кліматичні цілі, коли цей розвиток не є пріоритетним для влади. Наприклад, ми бачимо, що інвестори в зелену енергетику, які інвестували понад 3,5 мільярди гривень, не отримали «зеленого тарифу» який їм обіцяли.
Інвестори зазнають дуже великих збитків і не довіряють Україні. Усі гарні речі, які наша українська делегація зробила, розбиваються об приватні інтереси у владних кабінетах. Інвестори, які приходять з передових країн світу, розчаровуються.
Багатогранна кліматична політика є дуже важливою для багатьох розвинутих країн в світі, але, на жаль, не в Україні. Тому закликаю усі політичні сили включати «зелений» порядок денний у програми своїх партій.
Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 листопада 2017р.