Олексій Рябчин: Енергетичні реформи – суцільний «шок», а не «терапія»

Сьогодні енергетичні реформи в країні – це суцільний «шок», а не «терапія».

Про це народний депутат від фракції «Батьківщина», Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Олексій Рябчин зазначив у виданні «Kyiv Post».

«Людям важко дозволити собі сьогоднішні нові тарифи, враховуючи, що за минулий рік середня зарплата українця знизилася більш ніж на 50% у доларовому вираженні», – сказав він.

На думку депутата, підвищувати тарифи для населення необхідно в тандемі з програмами підвищення енергоефективності: так, щоб люди споживали менше газу.

«Регулятори, лічильники та автономні котли є ключовими механізмами зменшення марнотратства. Без лічильників домогосподарства не знають, скільки вони споживають. Коли ви особисто знаєте, скільки ви спожили, це змінить вашу поведінку», – запевнив Олексій Рябчин.

Замість того, щоб витрачати гроші на газові субсидії, депутат від «Батьківщини» хоче, щоб вони спрямовувались на проекти з енергоефективності, такі як термомодернізація та утеплення будинків.

«Це забезпечуватиме більше робочих місць для безробітних, які, наприклад, прибувають з Донецької та Луганської областей, залучатиме більше іноземних інвесторів, а також вітчизняних представників малого та середнього бізнесу», – запевнив політик.

Угода за програмою Україна-МВФ, як зауважив народний депутат, надає перевагу майбутній макроекономічній стабільності, а не інвестуванню в енергоефективність.

«Ми намагаємося стабілізувати економіку, але немає стратегічного планування», – каже Рябчин, який хоче бачити ринкові ціни на газ, але ще не бачить ринку в Україні.

На його думку, поточна плата за право на видобуток газу в розмірі до 55% змушує інвесторів відвернутися від України.

«За останні десять років Україна видобуває більш-менш однакові щорічні обсяги газу на внутрішньому ринку (близько 20 млрд кубометрів). Україна може видобувати принаймні вдвічі більше», – стверджує народний депутат.

Окрім того, Рябчин зазначає, що нижча плата за право видобутку газу може бути використана для стимулювання внутрішнього видобутку і, таким чином, більш низьких газових рахунків.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова