До Дня Незалежності колеги по МФО «Чиста енергія – здорове довкілля» поцікавилися, що для мене енергонезалежність та що потрібно Україні, щоб стати енергонезалежною.
На мою думку, енергонезалежність це в першу чергу економічне та енергетичне підґрунтя для основи безпеки держави і політичної незалежності.
Останнім часом політики достатньо примітивно розуміють енергонезалежність в державі. Інколи навіть спекулюють на тому, що це спроможність певної автономії життя країни коштом власних енергоресурсів. Це не зовсім так, але безумовно добре виробляти в Україні достатньо видів різної енергії з різних джерел для того, щоб відчувати себе в безпеці. Але головне – диверсифікація. Тобто можливість обирати оптимальний варіант енергозабезпечення і не дозволяти перетворювати енергетичні фактори у політичні.
В Україні є все і було все, щоб стати дійсно енергонезалежною. Але, на жаль, ми на сьогодні констатуємо, що не стали повною мірою енергонезалежними. В першу чергу, це пов’язано з продовженням залежності від газу. Дуже довго також ми зловживали імпортом вугілля та електроенергії з рф та рб. Це призвело до кризової ситуації, яка на сьогодні склалася. Наша ТСК у Парламенті, до речі, і створена, в тому числі для того, щоб відповісти, чому ми не досягли мети стати енергонезалежною країною.
Олексій Кучеренко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 серпня 2022 року.