Олексій Кучеренко: В Україні є все і було все, щоб стати дійсно енергонезалежною

До Дня Незалежності колеги по МФО «Чиста енергія – здорове довкілля» поцікавилися, що для мене енергонезалежність та що потрібно Україні, щоб стати енергонезалежною.

На мою думку, енергонезалежність це в першу чергу економічне та енергетичне підґрунтя для основи безпеки держави і політичної незалежності.

Останнім часом політики достатньо примітивно розуміють енергонезалежність в державі. Інколи навіть спекулюють на тому, що це спроможність певної автономії життя країни коштом власних енергоресурсів. Це не зовсім так, але безумовно добре виробляти в Україні достатньо видів різної енергії з різних джерел для того, щоб відчувати себе в безпеці. Але головне – диверсифікація. Тобто можливість обирати оптимальний варіант енергозабезпечення і не дозволяти перетворювати енергетичні фактори у політичні.

В Україні є все і було все, щоб стати дійсно енергонезалежною. Але, на жаль, ми на сьогодні констатуємо, що не стали повною мірою енергонезалежними. В першу чергу, це пов’язано з продовженням залежності від газу. Дуже довго також ми зловживали імпортом вугілля та електроенергії з рф та рб. Це призвело до кризової ситуації, яка на сьогодні склалася. Наша ТСК у Парламенті, до речі, і створена, в тому числі для того, щоб відповісти, чому ми не досягли мети стати енергонезалежною країною.

Олексій Кучеренко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 серпня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова